Yurtiçi Kayak Tatili Seçenekleri

 

setur-kayak

En güzel kış sporlarından biri olan kayak oldukça keyifli bir aktivitedir. Hatta o yüksek dağların tepesinden kayarken yaşadığınız his tarif edilemez. Bu kış bu keyfi yaşayacağınız güzel bir kayak tatili düşlüyorsanız, yurt içinde gidebileceğiniz pek çok alternatif var. Sizin için seçtiğimiz yurt içi kayak otelleri ile benzersiz bir tatile adım atabilirsiniz.

Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort, Kartalkaya
Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden olan Kartalkaya’da bulunan Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort, özgün mimarisi, kaliteli hizmeti ve harika pistleriyle kayak ve snowboard tutkunları için unutulmaz bir tatil vaat ediyor.

Köroğlu Dağları’nın eteğinde, çevresi çam ormanlarıyla kaplı Kartalkaya, 1850 – 2200 metre yüksekliğinde kayılabilir alana sahiptir. Bu bölgede görülen kar kalınlığı üç metreye yakındır. Kayak tutkunlarının sıkça tercih ettiği bu merkez, aynı zamanda Türkiye’de snowboard için hazırlanmış ilk ve tek Avrupa düzeyinde özel bir piste ev sahipliği yapar.

Türkiye’de ilk kez kullanılan önden kapaklı, korumalı Leitner Detechable Chairlifts’i ile dikkat çeken Kaya Palazzo Ski, farklı zorluk derecesine sahip 11 adet pist ve 7 adet liftiyle misafirlerine doyasıya kayak keyfi yaşatır. Ayrıca federasyona bağlı kokartlı hocalar tarafından gerçekleşen kayak dersleri ile kayak öğrenmek isteyen konuklarını da mutlu ediyor. Kartalkaya Kayak Merkezi’nde bu güzel atmosferin tadını çıkarabilir, Köroğlu Dağları’nın zirvesinden aşağı doğru kaymanın heyecanını yaşayabilirsiniz.

Renaissance Polat Erzurum Hotel, Palandöken
Türkiye’nin ilk beş yıldızlı kayak ve kongre oteli olan Renaissance Polat Erzurum Hotel, Palandöken Dağları’nın eteğinde kayak severlere rüya gibi bir tatil sunuyor.

Dünyanın en kaliteli kar dokusuyla öne çıkan Palandöken, Türkiye’nin en iyi kayak merkezlerinden biri olup dünyanın en uzun ve en dik pistlerine sahiptir. 3125 metrelik pisti ile dikkat çeken merkezde 3125 metreden 2100 metre rakıma, hiç durmadan kayarak inmek mümkün.

Otelde advance 800m, beginner 500m ve medium 1097m olmak üzere her kesime hitap eden pistler bulunmaktadır. Tesise ait olan 7,5 km uzunluğundaki pistlerde suni karlama sistemi ve 400 m gece kayağı için ışıklandırılmış alan bulunmaktadır. Telesiyej sistemi ile dağ üzerinde bulunan kayak noktalarına kolay ve hızlı bir ulaşım sağlayan tesis, saatte 2 adeti 900 kişi ve 1 adeti 400 kişi taşıyan 3 adet liftiyle de kayak tutkunlarını memnun etmektedir. Profesyonel bir kayak deneyimi yaşamak isteyenlere Palandöken şiddetle tavsiye edilir.

The Green Park Hotels & Resort Kartepe, Kartepe
Muhteşem Samanlı dağlarının zirvesine kurulmuş The Green Park Hotels & Resort Kartepe, bir yanında Sapanca Gölü diğer tarafta İzmit Körfezi manzarası ile misafirlerini eşsiz bir tatile davet ediyor.

Otelde 450 m ile 3.200 m arasında uzunluğa sahip, farklı zorluk derecelerine göre ayrılan 17 kayak pisti bulunuyor. Kayak öğrenme isteğiyle yanıp tutuşanlar için ise deneyimli 15 kayak ve snowboard hocasından özel ders imkanı var. Kartepe kayak merkezinde 4 lift, 3 telesiyej ve 1 teleski mevcut olup, 400 m ile 3500 m arasında değişen pistler dikkat çekmekte. Burası kış aylarında tam bir kayak cenneti.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın da 3. büyük kayak kiralama merkezi olarak bilinen tesis 1000 m2 alana kurulu kayak kiralama odasında son teknoloji ekipmanlar sunuyor.

Eğer yurt içinde kayak deneyimi yaşadım, farklı yerler görmek istiyorum diyorsanız yurt dışı turları ilginizi çekebilir. Setur’un Courchevel, Val d’Isère ve Kaprun yurt dışı kayak turları ile eşsiz bir kış macerasına atılabilirsiniz.