Yurt dışında Kayak Tatili

Kayak-tatili-001Kışın yaklaşmasıyla birlikte kayak sezonu açıldı ve yavaş yavaş kış tatili planları yapılmaya başlandı. Kış tatili deyince akla ilk gelen seçeneklerden kayak, eğlenceli olduğu kadar keyifli bir aktivite. Eğer bu kış güzel bir kayak tatiline çıkma düşünceniz varsa, Kanada Whistler, Fransa Courchevel veya Val d’Isère’i tercih edebilirsiniz.

Dünyanın en ünlü kayak merkezlerinden Fransa Courchevel, Kuzey Amerika’nın gözdesi Whistler ve Fransa’nın büyülü kayak cenneti Val d’Isère’de harika bir kış tatili geçirebilirsiniz.

Kuzey Amerika’nın en güzel kayak bölgesi: Whistler

2010 yılında Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Whistler, dünyanın en popüler kayak merkezlerinden biri. Kuzey Amerika’nın en dik yamaçlarına sahip Whistler Dağı, 11 km uzunluğunda pistiyle kayak ve snowboard tutkunlarının beklentisini karşılıyor. Bu güzel kasabada kayaktan arta kalan zamanlarda kafeleri, mağazaları ve restoranlarında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Dünyanın en geniş kayak merkezi: Courchevel

Kuzey Alpler’in tam ortasında bulunan Courchevel, dünyanın en geniş kayak alanı. 3 vadinin birleştiği Courchevel, 600 km’lik kayak pisti ve 200 teleferiği ile jet sosyetenin gözde mekanlarından biri. 49 yeşil pist, 89 mavi pist, 116 kırmızı pist ve 37 siyah piste sahip mekanda her seviyeden kayakçılar için ideal bir platform bulunuyor. Beyaz ile yeşilin buluştuğu harika bir atmosferde yer alan Courchevel otelleri, kalite ve şıklığı mükemmel bir servis anlayışı ile birleştirerek konforlu bir tatil yaşatıyor.

Fransa’nın büyülü kayak cenneti: Val d’Isère

Fransa’nın Savoie bölgesinde bulunan Val d’Isère, 300 km uzunluğunda pistleri ve 99 lifti ile dünyanın en geniş kayak merkezleri arasında yer alıyor. 1960’da Dünya Alpin Kayak Şampiyonası ile Espace Killy adını alan bölge, profesyonellerin yarıştığı heyecan verici ve zorlu pistleriyle dikkat çekiyor. 2009 Alpin Dünya Şampiyonası gibi önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan The Face olimpik pisti bunlardan biri. Geniş off-pist seçenekleri ve dik pistleri ile iyi kayakçıların tercihi Val D’isere, başlangıç ve orta seviye kayakçılar için de ideal alanlara sahip. Yüksek dağ otelleri, şaleleri ve restoranlarıyla büyük bir kasaba olan Val d’Isère’de, tarihi taş köprü ve geleneksel tarzda taş şalelerin yer aldığı küçük Le fornet köyüne uğramayı unutmayın.

Kayak severseniz, bu sömestre yurt dışı kayak merkezlerinden birini seçerek bu unutulmaz bir kayak tatiline çıkın. Konforlu ve kaliteli bir konaklama için kayak otellerini şimdiden inceleyip erken rezervasyon yaptırın.