Yılbaşını Dubai’de geçirecekler için gezi önerileri

Yeni yıl yaklaşıyor. Yılbaşını yurt dışında geçirmek istiyor fakat bir türlü nerede geçireceğinize karar veremiyorsanız; Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde şehri Dubai yılbaşında sizi ağırlamak için bekliyor.

dubai-gezilecek-yerler-1

Bu sene yılbaşına farklı girmek istiyorum diyenler için Dubai harika bir seçenek olabilir. Eğer imkanınız varsa ve birkaç gün kaçamak yaparak yılbaşında tatile çıkabilecekseniz bu yeni seneye siz de Dubai’de girebilirsiniz.

Özellikle lüks yapılarıyla adından söz ettiren bu ihtişamlı şehirde unutamayacağınız bir yılbaşı geçirebilir, şehre hayran kalarak geri dönebilirsiniz.

Yılbaşı tatili için Dubai’yi seçtiyseniz, yılbaşı eğlencelerine katılmanın yanı sıra şehri de vaktiniz varsa gezebilirsiniz. Bunun için görmeniz gereken yerleri gitmeden araştırıp öğrenmenizde fayda var.

İşte Dubai’de görmeniz gereken yerler:

Burj El Arab

Dubai’ye gelmişken dünyanın tek 7 yıldızlı otelini görmeden dönmek olmaz. Ayrıca dünyanın en pahalı kokteyli de burada hazırlanıyor. 55 yıllık viskiden yapılıp altın bardakta servis ediliyor. Yani Burj El Arab demek ihtişam demek.  Ancak burayı sadece tur ile gezebildiğinizi hatırlatmamızda fayda var.

Mall Of The Emirates Kayak Merkezi

Mall Of The Emirates’in içinde yer alan kayak merkezi yaz, kış tüm ziyaretçilerinin odak noktası. Kızak, snowboard ve kayak yapabileceğiniz içinde sayısız etkinliğin yer aldığı kayak merkezine giderken yanınızda malzeme taşımanıza gerek yok. Hem kendiniz hem de çocuğunuz için kıyafet ve kayak malzemelerini oradan kiralayabiliyorsunuz.

Atlantis Hotel
Atlantis Otel 1500 odası, içinde bulunan devasa akvaryumu, su parkı ve büyüleyici dekorasyonu ile tüm turistlerin ilgi odağı haline gelmiş durumda.

dubai-gezilecek-yerler

Dubai Fountain
Dubai Mall’un açık alanında bulunan Fountain Dünya’nın en büyük müzikli şov yapan çeşmesidir. Her yarım saatte bir başlayan ve 2 dakika süre müzikli şov izleyicileri adeta büyülüyor. Şov başlamadan birkaç dakika önce yerinizi almanızda fayda var. Yoksa kalabalıktan izleyemeye bilirsiniz. Bir tarafta Dubai Mall diğer tarafta eşsiz güzelliği ile Burj Khalifa binası bu görsel şöleni eşsiz kılıyor.

Akvaryum
Dubai’de iki farklı akvaryum seçeneği bulunuyor. Dubai Mall’un alt katındaki bölümde dev bir akvaryum, üst kattakinde ise farklı balık ve deniz canlılarının olduğu hayvanat bahçesi bulunuyor. İkinci seçeneğiniz ise Atlantis’te bulunan akvaryum. Buranın dekorasyonu Dubai Mall’daki akvaryuma göre daha çok beğeniliyor.

Creek Park
Çölün ortasındaki bu yemyeşil park çocuklar için dev trambolinler, oyun merkezleri ve çocuk parkları ile dolu. Ancak burası sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor. Bisiklet ve akülü araba

Palmiye Adaları
Yapay cennet olarak anılan bu adanın üzerinde lüks evler, oteller ve alışveriş merkezleri bulunuyor. 2010 yılında yapımı bitirilen denizin üzerindeki bu suni palmiye ağacı şeklindeki adada 60 binden fazla insan yaşıyor.

Dubai Marina
Etrafında lüks binaların olduğu bu marinada birçok lüks yat ve arabaları görebilirsiniz. Dubai’nin neredeyse en zengin bölgesinde konumlanmış durumda.