Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler

vize

Ucakbileti.com adresine girip ucuz uçak bileti satın alıp yurt dışı seyahatine çıkmak için bir çok hava yolu seçeneğiniz bulunuyor. Peki yurt dışına vizesiz seyahat etmek için seçenekleriniz hangisi biliyor musunuz? İşte size vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler.

Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Brunei Sultanlığı (72 Saate kadar transit vize), Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Gambiya, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Kamerun, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore) , Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel İdare Bölgesi, Vatikan, Makedonya, Maldivler, Malezya, Meksika (e-vize), Monako, Mauritus, Moldova, Moğolistan, Nikaragua, Nevis, Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Panama, Paraguay, Peru, Rusya, Samoa, St. Vincent-Grenadines, Singapur, San Marino, Santa Lucia, Solomon Adaları, Sırbistan, Suriye, Swaziland, St. Vincent-Grenadines, St Kitts, St. Lucia, Şili, Şeyseller, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Vanuatu, Venezuela.

Vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında tüm Balkan Ülkeleri de yer alıyor.

İster iş için ister gezi için, uçak bileti satın almadan önce ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Ucakbileti.com uçuşlarınız hakkında bunun gibi önemli bilgileri edinebileceğiniz bir uçuş rehberi hazırladı. Uçuş öncesi bu rehberi okumadan yolculuğa çıkmayın.

Güncelleme: 18.03.2016

Avrupa’ya vizesiz seyahata mümkün olacak mı?

AB’ye Haziran ayında vizesiz seyahat konusunda 2016 Mart ayı itibariyle bazı gelişmeler bulunuyor. Avrupa Birliği Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, vize konusunda uygulamanın kalkması için bütün şartların yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.

Frans Timmermans’ın vizesiz seyahat konusunda açıklaması şu şekilde “Türk Vatandaşlarının Avrupa’da vizesiz seyahat edebilmeleri için istenilen bütün şartları yerine getirilmesi gerekmektedir. Türkiye sürecin daha hızlı ilerlemesi için, Haziran ayından önce istenilen ve anlaşılan bütün şartları yerine getirmelidir. Haziran 2016 yılında Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat edebilmeleri için Türkiye’nin fazla çaba harcaması gerekmektedir. Bütün şartlar yerine getirilmezse, Türk vatandaşlarının AB ülkelerinde vizesiz seyahat etmeleri mümkün olmayacaktır”

Ucakbileti.com’un mobil uygulamaları yayında

2016 yılıyla birlikte ucakbileti.com’un mobil uygulamaları da yayına girdi. En uygun uçak bileti bulma fırsatı sunan Ucakbileti.com’un mobil uygulamalarında tüm havayollarını tek ekranda görebilme olanağına sahipsiniz. 9 taksit seçeneği, 3D ile güvenli ve kolay ödeme sunan mobil uygulamaları ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş yolculuğu için uçak biletini farklı havayolu şirketlerinden satın alabilme olanağı sayesinde gidiş ve dönüş için en uygun fiyatlı havayolu şirketinin biletini satın alabiliyorsunuz. Aktarmalı, direkt, ekonomik biletler, iptal edilebilir uçuşlar gibi farklı özellikte biletleri kalkış-varış saatlerine, havayolu ve hava limanına göre listeleyebiliyorsunuz. Bu sayede uçak bileti satın almak çok kolay hale geliyor, en ucuz uçak biletini satın alınabiliyor.