Sonbahar’da gidebileceğiniz 7 romantik Avrupa şehri

Sonbahar mevsimini hissettiğimiz şu günlerde sevgilinizle unutulmaz bir tatil geçirebilmek için planlar yapıyorsanız, işte size önerebileceğimiz 7 romantik Avrupa şehri.

  1. İtalya-Amalfi Sahili: 43 millik bir sahil şeridi üzerinde bulunan ve Sorrentine Yarımadasının güney kıyısında bulunan bu sahilinde hava her zaman güzel olmasa da her zaman romantizmin bulunduğu bu şehirde şehrin surlarına doğru yapacağınız yürüyüşler sırasında muhteşem Adriyatik manzarasının keyfini yaşayabilirsiniz. Hatta bir tekne turu ile de romantik anlar yaşayabilirsiniz.
  2. Fransa-Paris: Söz konusu Avrupa’daki romantik şehirler olduğu zaman şüphesiz Paris’ten bahsetmeden geçmek olmaz. Sonbahar aylarında gidilebilecek muhteşem şehirlerden biri. Sen Nehri ve mimarisi ile şehir tamamen romantik bir havaya sahip. Sahip olduğu bu özelliklerle kış ortasında bile çok güzel vakit geçirmenize olanak sağlayan bu şehirde sıkı sıkı giyinip bir şehir turuna çıktığınız zaman yanınızda sevdiğiniz kişi olduğunda çok büyük bir keyif alabilirsiniz. Şehri yukarıdan görebilmek için Eyfel Kulesi’ne çıkmanızda  çok romantik anlar yaşayabilirsiniz. Paris şehrine gitmişken şehrin ünlü çikolatalarından da tatmadan dönmeyin.louvre-102840_640-1
  3. YunanistanSantorini: Ege Denizinin bir cenneti olarak karşımıza çıkan bu şehir, dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Binalarının beyaz badanalı olması, kiliselerinin mavi boyası, muhteşem deniz manzarası ile romantizmi sonuna kadar hissedebileceğiniz bu şehirde yaz mevsimi çok eğlenceli diye görülse de kış mevsimi de oldukça romantik bir şekilde geçebilmektedir. Eşek üzerinde ya da tekne turu ile gerçekleştireceğiniz gezintiler sırasında alevli yanardağı da görebileceğiniz şehirde bu gezi sonrasında kaplıcalara giderek de rahatlayabilirsiniz.oia-416136_640
  4. İtalyaVenedik: Romantizm denildiği zaman akla gelen ilk şehirlerden biri olarak karşımıza çıkan Venedik’te her mevsim romantizmi sonuna kadar rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Bu şehirde sonbaharda romantik bir gondol turu yapmak da en az yaz mevsiminde gezinti yapmak kadar eğlenceli olacaktır. Dar sokakları, cıvıl cıvıl evleri ve Aziz Mark Meydanı ile bu şehir aşkınızı dört mevsim yaşamanıza olanak sağlayacaktır.
  5. canal-1209808_640MacaristanBudapeşte: Muhteşem binaları ile Budapeşte, Danube nehrinin sırtlarında bulunan romantik şehirlerden biridir. Bir nehirle ikiye bölünen şehir, size bir aşk sahnesini yaşamanız için doğal ortamı sunuyor. Tuna’nın incisi olarak bilinen bu şehirde sevgilinizle ya da eşinizle birlikte çok mutlu olabileceğiniz bir tatil geçirebilirsiniz. Havuz, sauna ve spa seçenekleri de bulunan bu şehir size istediğiniz gibi romantik bir tatil yaşamak için 4 mevsim kollarını açmış bekliyor olacak.
  6. İspanya-Barselona: Muhteşem bir tarihe sahip olması, görkemli binalarının bulunması ve enfes bir mutfağa sahip olması sebebi ile ideal bir şehir olan Barselona’da romantik duygularınızı uç noktalarda yaşayabilmeniz mümkün olacaktır. Romantik bir ruha sahip olması sebebi ile dört mevsim aşkınızı doyasıya yaşayabilirsiniz.
  7. İtalya-Roma: Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkan Roma, her mevsim görsel olarak da romantizmi doruklarına kadar yaşayabileceğiniz şehirler arasında yer alıyor. Sonbahar mevsimi de Roma’nın tadı ayrı. Gezip görmeniz gereken her yere rahatlıkla aynı anda yürüyerek gidebilecek olmanız sebebi ile bir mekana bağlı kalmadan Roma sokaklarında sevdiğiniz kişiyle gezebilirsiniz.vittorio-emanuele-monument-298412_640