Sömestr tatilinde ailece gidebileceğiniz 5 kayak merkezi

Sömestr tatilinin yaklaşmasıyla beraber ailece kaliteli vakit geçirmek isteyen kişilerin ilk tercihi mevsimin de kış olması sebebi ile kayak merkezleri oluyor.

kayak-merkezi

Bu kayak merkezlerinde çeşitli kar sporlarını yaparak hem siz hem de çocuklarınız oldukça keyifli anlar yaşayabilir, sömestr tatilinin tadını birlikte zaman geçirerek çıkartabilirsiniz.

Sömestr tatilinde ailece gidebileceğiniz 5 kayak merkezi:

Kartalkaya Kayak Merkezi

Köroğlu Dağları’nın zirvesinde yer alan ve ormanlar içinde bulunan Kartalkaya, Bolu’dan 38 km uzakta yer alıyor. Bolu’dan 40 dakikalık bir yolculuk sonucunda ulaşacağınız bu kayak merkezinde 600 ile 1500 metre arasında değişen uzunluklara sahip 13 pist var. Ayrıca 21 telesiyej, teleski ve lift de yer alıyor. Kayak ve snowboard gibi kayak sporlarının yanı sıra Dorukkaya pistinde ailece kar kızağı keyfini de yaşayabilirsiniz. Çocuklara özel kayak eğitim pisti de olan merkezde Türkiye’nin ilk snowparkı da bulunuyor.

Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum Havaalanı’na 17 km mesafede olan  merkez, şehir merkezinden 6 km uzaklıkta bulunuyor. Toplam 28 km uzunluğunda ve pek çok farklı zorluk derecelerini bulunduran bir pistin olduğu kayak merkezinde toplam 9 telesiyej, teleski ve lift mevcut. Bu kayak merkezinde pek çok konaklama olanağının yanı sıra kayak okulları da var. Burada ailece çok güzel vakit geçirebilir, sömestr tatilinizi değerlendirebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi

Ailenizi alarak bir günlük bile olsa sömestr tatilinde keyifli vakit geçirebilmek, kar ve doğayla baş başa olmak istiyorsanız Kartepe Kayak Merkezi bunun için ideal olan kayak merkezleri arasında yer alıyor. İstanbul’dan 1,5 saat ve Bursa’dan 2 saat uzaklıkta bulunan bu merkeze gidebilmek için İstanbul-Kartepe günübirlik turlarına da katılabilirsiniz. 4 ana liftin bulunduğu Kartepe’de acemilere ve tecrübelilere ayrı ayrı hitap edebilecek farklı zorluk derecelerindeki pistlerin bulunması sayesinde hem acemi kayakçılar hem profesyonel kayakçılar oldukça keyifli vakit geçirebiliyor.

Uludağ Kayak Merkezi

Dağ manzaralı otellerinde konaklamaktan hoşlanabileceğiniz Uludağ Kayak Merkezi’nde kaymanın verdiği eşsiz heyecanı hissedebilir ve ailecek unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz. Bursa’nın güneybatısında bulunan merkez, modernliği ve kalitesiyle ülkemizdeki kış turizminin merkezi olarak görülüyor. Modern otellerinde ve tatil köylerinde kalan her yaştan misafirin kesinlikle iyi vakit geçirmesi sağlanıyor. Kayak dersi alarak tatilinizi daha keyifli bir hale getirmenize olanak sağlayan bu merkezde ailecek unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

Sarıkamış Kayak Merkezi

Çamurlu dağlarına kurulmuş olan bu merkez için dünyanın kristal kar özelliğine sahip olan kayak merkezi tanımlamasını yapabiliriz. Pırıl pırıl dağ manzarası ve zirveden kayış heyecanı ile merkezin size unutulmaz bir tatil keyfi yaşatacağını görebilirsiniz. Sömestr tatilinde ailenizle kayak yapmayı, dağ havasının ve karın keyfini çıkarmayı istiyorsanız Sarıkamış Kayak Merkezi tercih edebileceğiniz ideal yerler arasında. Kars’ta bulunan bu kayak merkezi yılın dört ayında 1 metre karla kaplı. Bu bölge farklı zorluk derecesindeki pistleri ile hem acemi hem de profesyonel kayakçılar için ideal seçenekler sunuyor.