Sevgililer Günü’nde vizesiz gidilebilecek 5 ülke

 

filipinler-kumsal

Sevgilinizle beraber bu özel günde yurt dışı tatili yapmak için vizenizin olması şart değil. Birbirinden güzel 5 farklı ülke gezilip görülmesi için sizi bekliyor.

Sri Lanka
Eşsiz ormanlarında doğa yürüyüşü yapmak ve güneşin batışını Hint Okyanusu’ndan seyretmek isterseniz Hindistan’ın güney kıyılarına komşu olan bu ada ülkesine bayılacaksınız. Çeşitli bitkilerle hazırlanmış birçok kokteylin ve baharatlı yemeklerin tadı damağınızda kalırken, palmiyelerle dolu uzun plajlarda güneşlenebilir, dost canlısı filler ve maymunlarla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca tropik adaları ve Budist tapınaklarıyla mutlaka görülmesi gereken rüya gibi bir ülke.

Malezya
Tam bir doğa harikası olan Malezya, tarihi yapıları ve çok çeşitli kültürü ile oldukça renkli bir ülke. Egzotik plajları ve yağmur ormanları ile doğayı hissetmek, dünyaca ünlü alışveriş merkezleri ile şehir hayatını yaşamak, tapınakları ve müzeleri ile tarihi hissetmek istiyorsanız Malezya sizin için biçilmiş kaftan. Ayrıca Malezya Çay Bahçelerini ziyaret etmeyi de unutmayın.

Filipinler
Filipinler, Dünya mirası 2000 yıllık pirinç tarlaları, 20’den fazla aktif volkanı, muhteşem plajları ve denizi, şahane tropikal adaları ile herkesi kendine hayran bırakmakta. Asya’nın kıyısında en çekici ada ülkelerinden biri olan Filipinler, beyaz renkli kumsalları ve yağmur ormanlarıyla oldukça ünlü. Ayrıca 7000’den fazla adasıyla dünyanın en uzun kışı şeridine sahip. Fiyatların ucuzluğuyla da oldukça dikkat çeken bu ada ülkesi mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerden.

Güney Kore
Eski geleneklere şahit olurken, bir yandan çok gelişmiş teknolojiyi görebileceğiniz Güney Kore, Japonya ve Çin arasında bulunan bir Doğu Asya ülkesi. Dillere destan bahçeleri, alternatif yaşam biçimi, kültürü ve Kore mutfağı ile dünyanın en ilgi çeken ülkelerinden biri. Ayrıca Güney Kore halkının Türklere duyduğu sempati, gösterdikleri yardımseverlik ve sıcakkanlılıklar sayesinde sizin için unutulmaz bir tatil olacak.

Tayland
Dünyaca ünlü Thai masajıyla rahatlarken, muhteşem doğası ve tropikal adalarıyla kendinizi cennetteymiş gibi hissedeceksiniz. Ayrıca eğlence adası olarak da bilinen Tayland, Güney Asya’nın en popüler ülkelerinden.