Sevgililer Günü’nde Beyrut’a gitmek için 7 neden

Beyrut

Akdeniz’e olan kıyısı ve renkli gece hayatıyla çevre ülkelerden fazlasıyla turist çeken Beyrut’a sevgilinizi de kolunuza takarak güzel bir seyahat yapabilirsiniz.

Vize gerekmiyor
Haftalar öncesinden yapılan vize başvurusunu ve birçok masrafı saf dışı bırakıp dilediğiniz an pasaportunuzla beraber yola çıkabilirsiniz.

Dil problem değil
Son zamanlarda oldukça popüler olan Türk dizileri sayesinde Lübnan vatandaşlarının çoğu Türkçe biliyor. Yani İngilizceniz çok kötü olsa bile dil konusunda rahat bir tatil geçireceğiniz garanti.

Lezzetli humusu
Oldukça lezzetli bir mutfağa sahip olan ülke humusta oldukça iddialı. Birbirinden lezzetli kebapları ve yerel mezeleriyle de ün salan Beyrut’tan kilo alarak dönebilirsiniz 🙂

Byblos
Sevgililer Günü yemeğini Beyrut’un sahil kasabası olarak bilinen Byblos’ta yemenizi tavsiye ederiz. Küçük tarihi çarşısı ve keyifli limanıyla mutlaka görmeniz gereken bir bölge.

Sokakları
Sokak sanatına merakınız varsa, şehrin duvarları oldukça ilginizi çekecek. Eğlenceli birçok grafittilerin bulunduğu Beyrut sokaklarında fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.

Yerel biraları
Tatiliniz boyunca olmazsa olmazlarınızdan biri olacak yerel biraları, lezzetli yemeklerin yanında mutlaka denemelisiniz. Özellikle Almaza Beyrut’un en sevilen biralarından.

Renkli gece hayatı
Dünyanın en renkli gece hayatlarından birine sahi olan Beyrut’un en sevilen kulübü BO18’e uğramadan geri dönmeyin.