Sevgililer Günü gidebileceğiniz 7 romantik kahvaltı mekanı

Sevgililer Günü sevgilinizle keyifli vakit geçirmeyi istiyorsanız, romantik bir kahvaltı ile güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

sevgililer günü 71Sevgililer Günü gideceğiniz mekanların atmosferi bu özel günün akışını etkiler. Bu nedenle güne kahvaltı yaparak başlayacaksanız yer seçerken özen göstermeli ve  sevgilinizi mutlu edecek kahvaltı mekanlarını şimdiden  incelemelisiniz.

Şans eseri bu yıl 14 Şubat Pazar gününe denk geldiği için sevgilinizle birlikte o gün rahat bir kahvaltı yapabilirsiniz.  Kahvaltı için seçeceğiniz mekanın romantik olması daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Manzarası ile sizi memnun edebilecek niteliklere sahip olan mekanlarda hem ruhunuzu hem de karnınızı rahatlıkla doyurabilirsiniz.

Sevgililer Günü gidebileceğiniz 7 romantik kahvaltı mekanı

Circle

Sarıyer’de bulunan mekan Yeniköy’ün meşhur yalılarından biri olarak karşımıza çıkan Mualla Hanım Yalısı’nda hizmet veriyor. Zengin bir kahvaltı seçeneği sunan mekan, denizin üzerinde muhteşem ve romantik bir deniz manzarası ile sadece kahvaltı için değil aynı zamanda akşam yemekleri için de ideal mekanlar arasında yer alıyor.

sevgililer-günü-74Aşşk Kahve

Boğaz görmek ve deniz havasını iyice içine çekebilmek isteyenler için ideal mekanlardan biri olan Kuruçeşme’deki bu mekan, Datça’dan gelen balı, organik köy zeytini, kızarmış hellimi ve ev yapımı loru ile keyifli bir kahvaltı yapabilmek için istediğiniz her özelliği sizlere sunuyor.

Limonlu Bahçe

Taksim’de bulunan gizli bir bahçe niteliğindeki bu mekan, Beyoğlu’na yakın olmasına rağmen buranın gürültüsünden uzak olduğu için çiftlerin çoğunlukla tercih ettikleri mekanlar arasında yer alıyor. Adından da anlaşılacağı gibi limon ağaçları ile kaplı olan Limonlu Bahçe  uygun fiyatları ile tercihiniz olabilir.

Doğatepe

Sarıyer’de bulunan, meyve ağaçları ve palmiye ağaçlarıyla süslü olan büyüleyici atmosferdeki bu mekanın eteğinde Rumeli Hisarı bulunuyor. Hidiv Kasrı, Anadolu Hisarı ve Fatih sultan Mehmet Köprüsü manzaralı olan bu mekan Sevgililer Günü’nde kahvaltı yapmak için tercih edebileceğiniz ideal mekanlardan biri.

Sevgililer-günü-70

Malta Köşkü

Yıldız Parkı içerisinde yer alan Malta Köşkü muhteşem boğaz manzarasını da size kahvaltı eşliğinde sunuyor. Sevgililer Günü’nde hem keyifli bir manzaranın tadını çıkarmak hem de 80 çeşit bulunan açık büfe kahvaltısı ile  kahvaltı yapmak isteyen çiftler burayı tercih edebilir.

Çadır Köşk

Yine Yıldız Parkı içerisinde yer alan bu mekanda Sevgililer Günü’ne daha keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Yeşillikler içinde bulunan bu köşk  size dilediğiniz kahvaltı keyfini sevgilinizle ya da eşinizle yaşama olanağını sunuyor.

Küçük Su Kasrı

Sevgililer Günü’ne harika bir başlangıç yapabileceğiniz bu mekan Beykoz’da bulunuyor. Sıcak ve samimi ortamı ve boğaz manzarası ile size huzurlu bir ortam sunan Küçük Su Kasrı’nda romantik ve keyifli bir kahvaltı yapabilirsiniz.