Şeker Bayramı’nda New York’da yapacağınız 7 şey

Newyork

Dünyanın önemli ticaret, kültür, sanat, moda ve eğlence merkezlerinden biri olan New York, Amerika’nın en gözde şehirlerinden. Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Island olmak üzere beş ilçeden oluşan şehirde, zengin bir kültürel çeşitlilik söz konusu. Her daim canlı, kalabalık ve renkli olan bu şehirde yapacağınız birçok akitivite var.

1.Brooklyn Köprüsü’nden geçin
Birçok filmden aşina olduğumuz Manhattan ve Brooklyn’i birbirine bağlayan Brooklyn Köprüsünü görmeden ayrılmayın.

2. Rockefeller Center gökdelenini görün
New York’un simgelerinden biri olan Rockefeller Center adlı gökdeleni mutlaka görmelisiniz. Dünyanın en büyük noel ağacı ve buz pateni pistinin bulunduğu, çeşitli aktivitelerin yer aldığı bu hareketli noktada keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

3.Müzeleri Gezin
New York, zengin koleksiyonlara ev sahipliği yapan müzeleriyle dikkat çekiyor. Metropol Sanat Müzesi, Doğa Tarih Müzesi, Guggenheim Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Göç müzesi, şehrin en önemli müzelerinden.

4.Madison Square Garden’i görün
Şehrin önemli yapılarından biri olan Madison Square Garden özellikle spor ve müzik severlerin hoşuna gidebilecek bir yer. NBA takımı New York Knicks ve buz hokeyi takımı New York Rangers karşılaşmalarının yapıldığı salonlar burada yer alıyor. Ayrıca Grammy Müzik Ödülleri, konserler, spor müsabakaları gibi birçok etkinliğin gerçekleştiği Madison Square, New York’un en büyük eğlence merkezlerinden biri.

5.Juliana’s Pizza’da yemek yiyin
New York’un efsane pizzacılarından olan Juliana’s Pizza’nın enfes lezzetlerinin tadına varın. Her biri mozarellalı ve San Marzano domatesli olan geleneksel olanları veya shiitake mantarı ve keçi peynirli farklı tatları deneyebilirsiniz.

6. Flatiron Binası’nı görün
Dünyanın ilk gökdeleni olarak yapılmış Flatiron Binası, üçgen şeklinde tasarımıyla dikkat çekici yapılardan biri. Şehrin popüler noktalarından biri olan binayı görmeden geçmeyin.

7. Central Park’a gidin
Tamamı yapay olarak tasarlanmış Central Park, göletleri, hayvanat bahçesi, oyun alanları, botanik parkı ile son derece keyifli ve renkli bir yer. Parkın yürüyüş ve bisiklet parkurlarında spor yapabilir, açık hava tiyatrosunda konser ve tiyatro gösterilerini seyredebilirsiniz.

Şeker Bayramı’nı yurt dışında geçirmek istiyorsanız, New York harika bir adres. Setur’un şeker bayramı yurt dışı turları ile keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. İlham veren gezi blogları arasında yer alan hayatsenin.com rehberiniz olarak her an yanınızda.