Paris’in alışveriş caddeleri

Paris-Alisveris-Caddeleri

Yurt dışı turları arasında en çok tercih edilen şehirlerden olan Paris, alışverişin kalbinin attığı yerlerden biridir. Şehrin pek çok bölgesinde bulunan çeşitli mağazalar sizlere geniş ürün yelpazesi sunar. Sizin için Paris’in en ünlü alışveriş caddelerini bir araya getirdik. Eğer alışveriş tutkunuysanız bu caddelerden birine uğramadan şehri terk etmeyin.

Avenue des Champs Elysees (Şanzelize Caddesi)

Paris’in en ünlü caddelerinden Şanzelize Caddesi alışveriş için en iyi duraklardandır. Dünyaca ünlü markaların mağazalarına ev sahipliği yapan bu caddede keyifli bir gezinti yapıp kafelerinde yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi sunan dükkanlarında giyim, kozmetik, parfüm ve diğer alanlarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Adres:Avenue des Champs Elysees Metro: Ch. de Gaulle Etoile, Geoges V, Franklin D Roosevelt

Rue de Rennes

6. bölgede yer alan Rue de Rennes, şehirdeki uzun ve büyük caddelerden biridir. Burada kıyafet, ayakkabı, aksesuar ağırlıklı ürünler satan dükkanlar bulunmaktadır. Alışveriş sonrası gezmeyi düşünüyorsanız Lüksemburg Bahçelerine yakın olan bu cadde ideal bir seçim olabilir.

Adres: Rue de Rennes Metro: Montparnasse, Saint des Germain Pres, Saint Placide, Rennes, Saint Sulpice

Avenue Montaigne

8.bölgede bulunan Avenue Montaigne, ünlü tasarımcıların mağazalarına ev sahipliği yapar. Gucci, Yves Saint Laurent gibi dünyaca ünlü lüks markalar burada yer alır. Seine Nehri yakınında Rond Point des Champs Elysees ve Place de l’Alma metro istasyonları arasında bulunan caddeye ulaşım oldukça rahattır.

Adres: Avenue Montaigne Metro: Alma Marceau

Avenue des Ternes

Avenue des Ternes 17. bölgede bulunan hareketli bir caddedir. Champs Elysees caddesine yakın olan bu yer giyim, aksesuar, kitap gibi farklı kategoride ürünler bulabileceğiniz ideal bir alışveriş durağıdır. Bölgede pek çok pastaneye rastlamanız da mümkün. Fransızların leziz tatlılarını denemek için alışveriş sonrası kendinizi pastanelerden birinde bulabilirsiniz. Sevdiklerinize hediyelik eşya almayı düşünüyorsanız buraya uğramalısınız. Adres: Avenue des Ternes Metro: Ternes

Boulevard Haussmann

9.bölgede yer alan Boulevard Haussmann, Galeries Lafayettes ve Printemps gibi ünlü alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapar. Giyim, kozmetik, ev ürünleri gibi pek çok ürün çeşidini bu alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca H&M, Zara, C&A gibi ünlü giyim markalarının bulunduğu bu cadde en işlek noktalardan biridir.

Adres:Boulevard Haussmann Metro: Havre Caumartin, Chaussee d’Antin

Rue Saint Honore

Paris’in ilk semtlerinden Rue Saint Honore, genelde daha pahalı ve özel tasarımcı butiklerinin bulunduğu zengin kesime hitap eden bir caddedir. Burada pek çok lüks markayı bir arada bulabilirsiniz.

Adres: Rue Saint Honore Metro: Tuileries, Louvre – Rivoli

Rue de Rivoli – Le Marais

Paris’in en uzun caddelerinden olan Rue de Rivoli, şehrin önemli alışveriş durakları arasındadır. Saint Paul metro istasyonu civarından başlayan Rivoli, Hotel de Ville’ye kadar uzanan geniş bir alana yayılmıştır. Caddenin ilk bölümü çeşitli mağazalarla doludur. Alışveriş denince akla gelen bir başka durak da Le Marais bölgesidir. Burada daha çok butik tarzında mağazalar bulunup sanat, el işi gibi ürünler ağırlıktadır. Fransız tarzını yansıtan bu sevimli butikleri bir şey almasanız dahi gezip keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Adres: Rue de Rivoli

Metro: Saint Paul, Hotel de Ville

Boulevards Saint Michel et Saint Germain

5. ve 6. bölgeler arasında konumlanan bu caddelerde yeni açılan mağazalar oldukça ilgi çekicidir. Alışveriş durağı olmasının yanı sıra üniversite bölgesi olan Saint Germain ve Saint Michel’de pek çok kitapçı, kafe ve restorana rastlayabilirsiniz.

Adres: Boulevards Saint Michel et Saint Germain

Metro: Cluny La Sorbonne, Saint Michel

Bu sonbahar çıkacağınız Avrupa tatili için alışverişe de para ayırdıysanız bu güzel duraklardan birine muhakkak uğrayın. Alışveriş konusunda daha detaylı bilgi için yeni tatil rehberi hayatsenin.com’u ziyaret edebilirsiniz.