Orlando

Orlando001

Florida’nın merkezinde yer alan Orlando, eğlence parklarıyla ünlü bir şehirdir. Mickey Mouse ve Walt Disney World eğlence parkları şehrin simgelerindendir. Yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz bu eğlence parkları ziyaretçilerine inanılmaz bir keyif yaşatır. Florida’nın teknoloji bakımından gelişmiş olması, bu şehrin dijital medya ve biyomedikal alanında ilerde olmasını sağlamıştır.

Çok sayıda sanatsal ve eğlendirici aktiviteye ev sahipliği yapan kentte pek çok tiyatro salonu ve sahne sanatları merkezi bulunur. Vineland Caddesi’nde yer alan Central Florida Ballet (Merkezi Florida Balesi), Bob Carr Sahne Sanatları Merkezi bunlar arasında öne çıkar. Şehir, eğlence parkları, müzeleri, hayvanat bahçesi ve gösteri merkezleriyle kendine hayran bırakmaktadır. Walt Disney World eğlence parkı, Universal stüdyoları, Orlando sanat müzesi, Sea World ( Deniz dünyası) şehirde görülmesi gereken önemli yerdendendir. Yunus balıkları ve balinaların şovlarına tanıklık edeceğiniz büyük akvaryumlara sahip Sea World’de keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Dünya fast-food endüstrisinin merkezi konumunda olan şehirde, hazır yiyecekler sunan harika mekanlar bulmak mümkündür. Dünya mutfaklarından örnekler sunan pek çok restoranda, damak tadınıza uygun lezzetler bulabilirsiniz. Nefis garnitürler ve muazzam tropikal içecekler, şehirdeki meyve bahçelerinden toplanan ıhlamur, greyfurt gibi ürünlerden hazırlanır. Eğlence parklarında keyifli vakit geçirirken şehrin enfes lezzetleriyle zevkinizi ikiye katlayacaksınız.

TEILEN
Önceki İçerikLos Angeles
Sonraki İçerikMiami