New York’un lezzet durakları

Yaklaşık 20000 restoranın bulunduğu New York’ta birçok farklı etnik kültüre sahip mutfak var. İtalyanlar, Fransızlar, Latin Amerikalılar ve Uzak Doğulular çoğunlukta. En iyi İtalyan pizzasını, Meksika’nın en iyi takolarını, Fransa’nın en iyi ıstakozunu burada yiyebilirsiniz. Amerikan yeme kültürü zayıf olsa da New York gezinizde şehrin bu evrenselliği sayesinde farklı mutfakların tatlarına bakabilirsiniz.

İtalyan mutfağı sevenlere

Keste Pizza & Vino: New York’taki pizzacılar arasında en popüler olan Keste Pizza & Vino’nun sahibi aynı zamanda Napolitan Pizzacılar Derneği’nin başkanı. Burası özellikle Nutella’lı pizzası çok meşhur.

Adres: 271 Bleecker Street

Lucali

Lucali: New York’un en iyi pizzacılarından biri olan Lucali’ye gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Akşam 6’dan sonra oldukça kalabalık olan restorana giderken yanınızda bir şişe şarap götürmenize hiçbir şey demiyorlar.

Adres: 575 Henry St. BetweenCarrollst&Summitst.

Meksika mutfağı sevenlere

La Esquina: Takoları ile ünlü olan La Esquina’nın kahvaltıları da çok beğeniliyor. Uygun fiyatlı yemekleriyle de dikkat çeken restoran gece 2’ye kadar açık.

Adres: 106 Kenmare St.

The-Stanton-Social

The Stanton Social: Yine Tapas ve Taco’larıyla adından söz ettiren restoranın üst katında bar bulunuyor. Özellikle Pazar günleri dolup taşan The Stanton Social’ın Fransız soğan çorbası da en beğenilen yemekler arasında.

Adres: 99 Stanton St. BetweenOrchard St. & Ludlow. Lower East Side.

ChinaTown’a gitmeden olmaz

Oriental Garden: China Town’un ara sokaklarında olmasına rağmen temizliği ile dikkat çeken mekanın en beğenilen yemeklerinden biri körili Endonezya eti. Mekanın müzikleri ve dekorasyonu da oldukça dikkat çekici.

Adres: 14 Elizabeth st.BetweenCanal&Bayard.

Sushi sevenlere

Tomoe Sushi: New York’un en iyi sushicilerinden biri. Bu restorana gidecekseniz rezervasyon yaptırmanızı öneririz, çünkü oldukça ufak ama popüler bir yer.

Adres:172 Thompson St. Between Houston St. &Bleecker St.

Brunch yapmak isterseniz

Balthazar: Cappucino ve taze sıkılmış meyve suları brunchın yanında en çok tercih edilen içeceklerden. Ayrıca kuzu pirzola müşterilerin favori yemeklerinden. Hafta sonu çok kalabalık olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Adres: 80 Spring St. BetweenCrosby&Broadway.

Eds-Lobster-Bar

Istakoz yemek istiyorsanız

Ed’s Lobster Bar: Lobster Roll’ları çok beğeniliyor. İstiridyeleriyle de dikkat çeken restoranın çalışanları da oldukça cana yakın.

Adres: 222 Lafayette St.