New York

Newyork

Amerika’nın en kalabalık şehri olan New York, dünyanın en önemli finans, sanat, moda ve eğlence merkezlerinden biridir. Dünyanın en büyük doğal limanlarından birinde kurulu olan şehir, Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Adası olarak beş bölgeden oluşmaktadır. İnanılmaz bir kültürel çeşitliliğin görüldüğü şehirde, 200’den fazla dil konuşulmaktadır.

Etkileyici yapıları, meydanları, parkları ve köprüleriyle ziyaretçilerine pek çok gezi durağı sunan şehir, kültür ve sanat anlamında da zengin seçenekler sunar. Özgürlük Anıtı, Times Meydanı, Central Park, Metropol sanat müzesi, Brooklyn Köprüsü şehirde görülmesi gereken önemli yerlerdir. New York’ta yapılabilecek pek çok güzel aktivite vardır. Broadway Şovunu izlemek, Blockbuster müzesini gezmek ve botanik parkta yürüyüş yapmak bunlardan birkaçıdır. New York’un Manhattan Bölgesine yakın olan Central Park, turistlerin uğrak noktalarından biri olarak şehrin en önemli durağıdır. Sinema filmlerine ve TV programlarına da konu olan Park tüm dünyaca tanınmaktadır.

Şehirde yerel lezzetlerin yanı sıra Fransız, İtalyan ve Çin mutfağından çeşitli tatlar sunan çok sayıda restoran bulunmaktadır. 20.000 yakın yiyecek çeşidiyle sınırsız seçenekler sunan New York’ta her gün farklı bir lezzet tadarak yemek yeme keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz.

Resmi Din: Hristiyan (Katolik)
Resmi Dil: İngilizce
Para Birimi: ABD Doları (USD)
Saat Farkı: Batı kısmı Türkiye’ nin 7 saat, Doğu kısmı 9 saat gerisindedir.
Elektrik: 110 V
İletişim: Türkiye’ yi aramak için ülke çıkış kodu 00’ dır. Ardından Türkiye’ nin kodu 90, şehir kodu ve telefon numarası gelecektir. GSM hatları çalışmaktadır.
Vize: Vize gerekmektedir.