Münih’te yapılacak 7 aktivite

Marienplatz
Münih savaşlar nedeni ile yerle bir olan, daha sonra eski konumunu koruyarak küllerinden yeniden doğmayı başaran efsane şehirlerden birisidir. Kendine güvenen tarzı ile tüm ilgi ve alakayı üzerine toplamayı başaran bu güzel şehir mimari yapısı ile harika bir görünüm veriyor. Sanat ve müze kendi olarak bilinen Münih galerileri, mağazaları, kafeleri ve binaları ile tadına doyulamayan bir Avrupa şehri. Münih’e gittiğinizde yapacak o kadar çok şey var ki. Yeter ki nerde ne olduğunu bilin, işte bu zaman bu şehirden büyük zevk alırsınız. İşte size Münih’te yapılacak 7 aktivite;

  1. Marienplatz gezisi: Marienplatz Münih’in tam kalbinde bulunan oldukça canlı ve etkileyici bir alan. Tarihi yapılardan oluşan bu alanda birbirinden güzel kafeler, restoranlar ve alışveriş alanları bulunuyor. Özellikle burada yapılan Noel kutlamaları görülmeye değer.
  2. Asam’s Church: Bu kilise küçük ancak bir o kadar da etkileyici bir yer. Kapısından içeriye adımınızı attığınızda sizi karşılayan ihtişama inanamayacaksınız. Günübirlik bir Münih gezisinde çokta zamanınızı almayacak bu ziyareti ihmal etmeyin.
  3. Bisiklet Turları: Münih’i baştan aşağı gezmenin en ucuz ve keyifli yolu bisiklet turları. Etrafınızda sıklıkla göreceğiniz bisikletliler bu turlara katılan turistlerden başkası değil. Bu keyifli seyahate katılmak burada yapacağınız en güzel aktivitelerden birisi.
  4. Nymphenburg Sarayı: Barok mimarisinin belki de Almanya’daki en güzel eseri. 17.yüzyılda inşa edilen bu saray kraliyet yazlığı olarak kullanılmış. Nymphenburg-Sarayi
  5. Tierpark Hayvanat Bahçesi: Bu hayvanat bahçesi alışılmış hayvanat bahçelerinden biraz farklı. Farkı ise hayvanları oluşturdukları mini ve doğal yaşam alanlarında barındırmaları. Birbirinden farklı yüzlerce hayvanı tanımak için ideal bir yer.
  6. Olympic Tower: Münih’e tepeden bakmak için ideal bir yer. Şehri gezmeden önce buraya çıkarak şehir hakkında bilgi sahibi olmanızı ve birbirinden güzel resimler çekmenizi öneririz. İçerisinde yer alan ve otomatik dönen restoran ile 360 derece Münih keyfi yaşanmaya değer.
  7. Frauenkirche Katedrali: Burası eski şehir merkezi Rathaus’un gözbebeği. Aynı anda 20 bin kişiyi barındırabilen ve 109 metre uzunluğunda olan katedral gotik mimari ile göz dolduruyor.