Miami

Miami001

Florida Eyaleti’nin önemli şehirlerinden biri olan Miami, plaj kültürü, renkli gece hayatı ve doğal güzellikleriyle öne çıkmaktadır. Şehirde plajlardan parklara, meydanlardan müzelere kadar pek çok gezilecek nokta vardır. South Beach, Miami Metrozoo (hayvanat bahçesi), Little Havana (Küba mahallesi), Domino Park ve Plaza de la Cubanidad (şehir meydanı) görülmesi gereken yerlerden birkaçıdır.

Ülkenin iki ulusal parka sahip tek şehri olan Miami’de 1.5 milyon akrelik nadir bir eko sistem üzerine kurulan Everglades Ulusal Parkı dikkat çekmektedir. Yok olmaya yüz tutmuş pek çok hayvan türünün yer aldığı parkta Amerika timsahı, Florida panteri gibi türler bulunur. Önemli bir bölümü suyla kaplı olan Biscayne Ulusal Parkı ise adeta bir harikalar diyarıdır. Burada zümrüt gibi adalar, mercan kayalıkları ve akvaryumlar yer alır. Ülkenin en önemli hayvanat bahçelerinden birine sahip şehir, Miami Metrozoo’da Asya, Afrika, Avusturalya, Güney ve Kuzey Amerika gibi yerlere özgü 1.300 hayvan bulunmaktadır.

Birbirinden güzel eğlence ve spor alanlarına sahip şehirde, gündüzleri dalış, kayak, takım sporları gibi pek çok sportif faaliyetler yapabilirken, geceleri ise kentte bulunan dans kulüplerinde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Miami, alışveriş merkezleri, butikleri, özel mağazaları, pazarları ve diğer alışveriş noktalarıyla sizlere zengin alternatifler sunmaktadır. Havaalanına yakın konumda olan Dolphin Alışveriş Merkezi en bilindik alışveriş duraklarından biridir. 240 outlet, dükkan ve özel alışveriş mekanlarının bulunduğu Dolphin’de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Moda tasarımlarına yer veren Bal Limanı Dükkanları ise alışveriş tutkunlarının oldukça ilgisini çekecektir. Kent pazarlarına meraklıysanız, 1.200′ den fazla toptancı ve perakendeci bulunduğu, şehrin kuzeyindeki Opa-locka/Hialeah Pazarı’na uğrayarak alışveriş dolu saatler geçirebilirsiniz.