Madrid’de alışverişe doyacağınız 6 yer

madrid

Modanın kalbinin attığı şehirlerden Madrid alışveriş anlamında ziyaretçilerine geniş seçenekler sunar. Her bütçeye ve zevke uygun alışveriş duraklarını yer aldığı kentte,  keyifli bir alışveriş için bu durakları es geçmeyin!

Gran Via & Sol
Şehrin en popüler alışveriş duraklarının başında gelen Gran Via ve Sol Caddesi, dünyaca ünlü mağazalara ev sahipliği yapan renkli bir bölge. Zara, H&M, Pull& Bear, Pimkie gibi markaların mağazalarını bulabileceğiniz cadde, çeşitli kafe ve restoranlarıyla alışverişin yanı sıra yeme içme anlamında da geniş seçenekler sunuyor. Ayrıca Madrid’in en büyük sinemasının burada olduğunu belirtelim.

Salamanca
Ünlü alışveriş caddesi Calle Goya’nın bulunduğu Salamanca, şehrin hareketli bölgelerinden biri. Goya Caddesi, güzel bir alışveriş durağı olmasının yanında farklı mimarisi,  sıcak ambiyansı ve küçük butikleri ile oldukça ilgi görüyor. Buradaki dünyaca ünlü mağazaları gezerek alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Ortega y Gasset
Sosyetenin ve ünlü yıldızların uğrak durağı Ortega y Gasset, son derece lüks ve şık mağazalarıyla dikkat çekiyor. Avrupa’nın en pahalı giyim mağazalarına ev sahipliği yapan caddede ünlü isimlere rastlamak mümkün.

El Corte Ingles
İspanya’nın zincir mağazaları arasında yer alan El Corte Ingles, özellikle yerli halkın tercih ettiği bir alışveriş durağı. Farklı kategorilerde birçok ürünün bulunduğu bu departman mağazasının şubelerini Sol, Arguelles, Goya ve Nuevos Ministeros caddelerinde bulabilirsiniz.

Mercado Fuencarral
Giyimden aksesuara, ev eşyasından ayakkabı ve çantaya kadar geniş ürün çeşitliliği sunan alışveriş merkezi, 60’a yakın mağazaya sahip. 1998 yılından beri hizmet veren Mercado Fuencarral, modern tasarımıyla kentin dikkat çeken yapılarından. Ayrıca yerli halkın buluşma noktalarından biri.

El Rastro
Madrid’de konu alışveriş olunca El Rastro’dan söz etmemek olmaz. Bu eski ikinci el pazarında kürk, antika eşya, mobilya, kitap ve daha birçok ürünü bir arada bulabilirsiniz. Şehrin en büyük bit pazarı olan El Rastro pazar sabahları kurulur. Buraya La Latina, Embajadores ve Puerta de Toledo metro istasyonlarında inerek ulaşabilirsiniz.