Macera isteyenler için 5 kamp önerisi

bozcaada

Yaz tatilinizi daha adrenalin dolu geçirmek istiyorsanız macera isteyenler için 5 kamp önerisi işinize yarayacak demektir. Tatilinizi daha heyecanlı hale getirmeniz konusunda size yardımcı olacak bu öneriler sayesinde özellikle ekstrem sporları da seviyorsanız muhteşem bir macera yaşayabilirsiniz. Dinlenmek ve gevşemek için ideal bir zaman olan yaz mevsimini boş boş oturarak geçirmek istemiyorsanız etkinlik dolu bir tatil için hazır olun.

  • Kaş Kamping: Masmavi bir denize sahip olan ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz tepelere sahip olan Kaş, Türkiye’de kamp yapabileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Kendi çadırınızı getirip kurabileceğiniz gibi Kaş’ta bulunan kiralık kampları da kullanabilirsiniz. Denize yakın olması sayesinde de sabah çadırınızdan çıkıp yüzmeye gidebilirsiniz.
  • Olimpos Kamp Alanı: Kaş dışında kamp yapılabilecek olan en iyi seçenekler arasında yer alan Olimpos, belde ağaçlarının üzerine inşa edilmiş olan ahşaptan yapılmış bungalov tipi pansiyonlarıyla ünlü kamp alanları arasında yer alıyor. Doğa ve macera severler için ideal olan bu alanda kamp yaparken çok eğleneceğiniz gibi Olimpos ve çevresinde bisikletle dolaşabilmek için harika bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.
  • Ada Kamping Bozcaada: Geniş kumsalları ve sıcak yaz günlerinde bile insanı bunaltmayan havasıyla yerel halkın işlettiği bir kamp alanı olarak cennet gibi bir ada olduğunu söyleyebiliriz. Ata binme, dalış, ATV turları ve daha pek çok aktivite alternatifi bulunan bu kamp alanı Mayıs ve Ekim ayları arasında mutlaka gidilmesi gereken yerlerden.
  • Kapadokya Kaya Kamping: Kıyıdan uzakta iç kesimlerde kamp yapmak isteyenler için ideal olan Kapadokya Kaya kamp alanı Ürgüp, Göreme, Uçhisar gibi doğal güzelliklere sahip beldelere de yakın olması sebebi ile ailece kamp yapabileceğiniz alanlar arasında yer alıyor.Kapadokya-Kaya-Kamping
  • Sundance Tekirova Antalya: Bölgede bulunan diğer kamp alanlarının aksine denize yakın olmayan Sundance, otomobil ve diğer motorlu araçların girişine kapalı olduğu için ailece rahatlıkla tatil yapabileceğiniz yerler arasında bulunuyor. Gürültü ve dış dünyadan uzaklaşmak için ideal olan bu yerde hamaklarınıza uzanıp doğanın huzurunu içinize çekebilirsiniz. Phaselis Antik Kenti’ne de yakın olan kamp alanına giderseniz mutlaka antik kalıntıları da görmelisiniz.