Londra’nın Popüler Eğlence Mekanları

londra-gece-hayati

Yurt dışı turları arasında popüler olan Londra, gece hayatıyla da adından söz ettirir.

Şehirde eğlence hayatı oldukça renkli ve hareketli yaşanır. Geceleri çoğu kişi Soho adı verilen bölgeye akın eder. Burada yer alan onlarca gece kulübü ve Pub eğlencenin ritminin attığı yerlerdir. Dilerseniz şehrin popüler eğlence mekanlarını yakından tanıyalım.

Fabric: Herkesin merakla görmek istediği Fabric, Lodra’nın en popüler mekanı. 2500 kişilik kapasiteye sahip mekan, dünyanın pek çok ülkesinden ziyaretçiyi ağırlıyor. Gece saat 10:00’da açılan kulübe erkenden gelmenizde fayda var. Aksi takdirde uzun bekleme sırasıyla karşılaşabilirsiniz. 3 odadan oluşan bu harika mekan özellikle Cuma ve Cumartesi günleri hınca hınç dolu oluyor ve sabaha kadar doyumsuz bir eğlence yaşatıyor. Mükemmel ses sistemi sayesinde eğlencenin doruğuna çıkacağınıza eminim.

Pacha: Avrupa’nın en kaliteli Djlerini sizlerle buluşturan Pacha, yaz aylarında açılan terası, geniş ve şık dans pistiyle eğlence tutkunlarını çağırıyor. Genelde kalabalık ve hareketli olan mekan eğlenmek için ideal adreslerden.

Proud2: Dünya standartlarının ötesinde bir ses sistemine sahip mekanda doyasıya eğlenebilirsiniz. Ancak diğer kulüplerden biraz daha pahalı olduğunu söylemem gerek. Buraya gidecekseniz yanınızda bol para olmalı, ancak su gibi harcanacağını bilmenizde yarar var.

Ministry of Sound:  Muazzam bir ses sistemi ile misafirlerine soluksuz eğlence sunan kulüp, büyük dans pisti ve ünlü djleri ile gidilmesi gereken mekanlardan.

XOYO: Mütevazi bir sokakta yer alan XOYO, 2 katlı mekanında canlı müzik severleri bekliyor. Jamie xx, Mos Def, Drums ve Jessie J gibi ünlü sanatçıların sahne aldığı 800 kişi kapasiteli kulüp, müzik ve eğlence dolu bir gece vaat ediyor. Geniş alanı, açık terası, üç adet barı ve eşsiz ses sistemi ile beklentilerinizi karşılıyor.

KOKO: Eskiden tiyatro olan ve geçmişte Madonna’nında sahne aldığı bu mekan, 2004 yılında restore edilip güzel bir gece mekanı halini aldı. Şimdilerde parti ve konserlere ev sahipliği yapıyor.

Egg:  Londra’nın en iyi ve popüler gece kulüplerinden biri olan Egg’e girmek bir hayli zordur. İçeri adım attıysanız şanslısınız demektir. 3 katlı ve her katında ayrı bir eğlence sunan mekana Kuzey Londra’nın en çılgın gece kulübü denilebilir.

Cable: Avrupa’nın ses uzmanı Nova’nın hazırladığı ses sitemiyle muazzam bir müzik dinletisi sunan mekan, yarı cam tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor. Bu muhteşem mekanı görmek için uzun kuyruklara girebilirsiniz.

Bu sonbahar Avrupa tatili programınız kapsamında Londra’ya gidecekseniz bu birbirinden güzel mekanlardan birine uğramanızı tavsiye ederiz. Londra’daki diğer yapılacak şeyler için yeni tatil rehberi hayatsenin.com’u ziyaret edebilirsiniz.