Londra gece hayatı

londra-gece-hayati-eglence

Avrupa tatili denince akla ilk gelen yerlerden biri Londra. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden Londra her alanda olduğu gibi gece yaşantısıyla da oldukça dikkat çekiyor.

Renkli ve hareketli bir gece hayatına sahip Londra, bar, pub ve gece kulüpleriyle eğlence meraklılarına sayısız seçenek sunar. Ancak burada eğlence sektöründeki fiyatlar Avrupa’nın diğer bölgelerine göre oldukça pahalıdır, özellikle şehir merkezindeki mekanlar yüksek fiyatlarıyla dikkat çeker.

Soho ve Oxford Street eğlencenin kalbinin attığı yerlerdendir. Soho’nun kuzey bölgesinde daha ucuz ve eğlenceli barlar bulmak mümkündür. Şehrin güzel manzarası eşliğinde biranızı yudumlamak istiyorsanız Thames Nehri’nin kıyısına yakın olan publar güzel bir seçim olabilir. Genelde yerli halkın takıldığı Bermondsey bölgesindeki barlar da iyi seçenekler arasında. Eğer kaliteyi ve lüksü sevenlerdenseniz, daha çok zengin kesime hitap eden gece kulüplerinin yer aldığı Leicester Square, Holborn-Clerkenwell ve Mayfair bölgelerine de uğrayabilirsiniz. Ancak yanınızda bolca para bulundurmayı unutmayın.

Londra gece hayatında Paris HiltonRihannaLily Allen, Kate Moss gibi pek çok ünlüye rastlayabilirsiniz. Daha çok Soho bölgesinde karşılaşacağınız ünlü yıldızlar gece hayatının müdavimlerindendir. Elektronik müzik eşliğinde dans ve eğlence dolu bir gece için Fabric ideal bir adrestir. Yeterince geniş bir alana sahip Fabric’in farklı odalarında farklı dj’ler çalmaktadır. Kaliteli müzik dinlemek ve çılgınca eğlenmek için burayı seçebilirsiniz. Rock müzik seviyorsanız Camden Town bölgesindeki barlar tercihiniz olmalı. Gençlerin uğrak noktası olan Bricklane bölgesi de eğlencenin doruğa çıktığı yerlerden biri.

Kız kıza eğlenmeyi düşünüyorsanız pop, elektronik ve dans müzikleri çalan Tiger Tiger’a gidebilirsiniz. Bunun dışında Brixton ve Nothing Hill’da gözde eğlence durakları arasındadır. Gece kulüplerine girişlerde genelde baya bir sıra olur. Uzun kuyruklar görürseniz şaşırmayın. Londra’da gece hayatı her ne kadar eğlenceli olsa da Pub-Club tarzı mekanlar dışında pek çok yere girmek zordur. Özellikle bazı gece kulüplerinde yüz ve elbise kontrolü yaparlar. Yani tipinizi beğenmeyip almama durumu söz konusu.

Şehirdeki eğlence hayatı sadece gece kulüpleri ve barlardan ibaret değil. West End bölgesindeki National Theatre ve Shakespeare’s Globe Theatre gibi pek çok dünyaca ünlü tiyatro salonları keyifli bir gece geçirmeniz için sizi bekliyor.

Gece hayatı sabaha kadar sürdüğünden o saatlerde metro kapanmış oluyor. Bu durumda ‘Night Bus’ adlı otobüslerle evinize ulaşabilirsiniz. Taksiyle gitmek isterseniz şehirde bulunan kaçak taksilere binmenizde fayda var, onları önceden ayarlayarak eve ucuz bir şekilde gidebilirsiniz. Aksi takdirde normal taksilerle yüklü bir parayı gözden çıkarmanız gerekecektir. Şehir merkezinde veya Soho’da oturuyorsanız işiniz kolay, eve yürüyerek gidebilirsiniz.

Londra’da keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirmek için Setur’un yurt dışı turları arasında yer alan Londra turundan yeriniz ayırmanızı öneririz. Yola çıkmadan önce yeni tatil rehberiniz hayatsenin.com’u ziyaret edip bilgi edinebilirsiniz.