Lech ve Bansko’da kayak dolu bir kış

Kışın yaklaşmasıyla birlikte kayak sezonu açıldı ve kış tatili planları yapılmaya başlandı. Bu kış aklınızda güzel bir kayak tatili varsa, Türkiye yerine yurt dışı kayak merkezlerini tercih edebilirsiniz. Sizin için iki farklı önerimiz var.

Avusturya’nın en şık kayak merkezi Lech veya Bulgaristan’ın Pirin Dağları eteklerindeki Bansko’da doğayla iç içe büyülü bir kış tatili geçirebilirsiniz.

Avusturya’nın en şık kayak merkezi: Lech

Kayak-Lech

Avusturya’nın en güzel kayak merkezlerinden Lech, kayak tutkunları ve yemek meraklıları için ideal bir adres. 260 km uzunluğunda düzeltilmiş pistleri, Rüfikopf, Mohnenfluh, Kriegerhorn ve Mohnenfluh arasında çalışan 84 adet teleferik, telesiyej ve teleskileri ile geniş ve zengin bir kayak alanı sunan Lech, her seviyeden kayakçıya hitap ediyor. Ayrıca Arlberg bölgesi ski-pass uygulaması ile bölgede bulunan Zürs, Stuben, St. Anton, ve St. Christoph’tadaki tüm pistlerden kayma imkanı sağlıyor.

26 km’lik bir eğlence parkı ile snowboarcuları cezbeden Lech, 15 km’lik kış yürüyüş parkuru ile doğa tutkunlarının kalbini çalıyor. Akşamları ışıl ışıl olan kızak pisti, atlı kızak gezileri ve yılbaşı alışverişi amaçlı kurulan pazarları ise kayak dışı zamanlarınızı keyifli bir şekilde geçirmenizi sağlıyor.

Küçük bir köy olan Lech’te güzel bir turun ardından tatlı ve kahve molası verebilirsiniz. Olympia ve Café Fritz’deki leziz tatlar ile kendinizi şımartabilirsiniz. Gurme restoranlarıyla ünlü Lech’de güzel bir akşam yemeği kaçınılmazdır. Geleneksel Avusturya lezzetlerinin servis edildiği Hûs Nr 8 ile gurme Avusturya mutfağından örneklerin sunulduğu Almhof Schneider’i denemenizi öneririz.

Yılbaşında doğa tatili: Bansko

Kayak-Bansko

UNESCO’nun dünya miras listesindeki Pirin Dağları’nda yer alan Bansko, Bulgaristan’ın eski ve sevimli bir kasabası. 180’nin üzerinde irili ufaklı gölle çevrili olan Pirin Dağları, yemyeşil doğasıyla muhteşem bir manzara eşliğinde kayak imkanı sunuyor. Bansko’da 990’dan 2600 metre’ye kadar farklı zorluk derecelerinde pistler yer alıyor. Toplam 65 km’lik 19 pistin bulunduğu bölge, çok geniş olmasa da kayak severlere keyifli anlar yaşatıyor. Yılbaşında eşsiz doğa manzarasında doyasıya kaymak istiyorsanız Bansko sizi bekliyor.

Kayak severseniz, bu iki kayak merkezinden birini seçerek unutulmaz bir kayak tatiline adım atabilirsiniz. Konforlu ve kaliteli bir konaklama için kayak otellerini şimdiden inceleyip erken rezervasyon yaptırın.