Kurban Bayramı’nda Dünyanın Bir Ucuna Yelken Açın

Bu sene Kurban Bayramı’nda güzel bir yurt dışı seyahati düşünüyorsanız, gemi turlarını değerlendirebilirsiniz. Akdeniz’den Yunan Adaları’na, Adriyatik’ten egzotik Uzak Doğu turları’na kadar çeşitli gemi turu alternatifleri bulunuyor. Sizler için Setur’un Kurban Bayramı Gemi turları arasından iki güzel alternatifi bir araya getirdik. See Princess ile Uzak Doğu’nun büyüleyici adalarıyla tanışabilir, Costa Magica ile Akdeniz’in doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Sea Princess ile Egzotik Uzak Doğu
Princess Cruise şirketinin butik gemilerinden biri olan beş yıldızlı Sea Princess, 2000 yolcu kapasitesine ve 370 balkonlu kabine sahip. Gemi, disko ve barları, yüzme havuzu, muhteşem gösterilere ev sahipliği yapan show salonu, çeşitli spor imkanları sunan gymnasium ve masaj salonuyla keyifli bir tatil vaat eder. Sea Princess ile Singapur’dan Bali’ye hareketle Port Klang, Penang Adası, Langkawi ve Phuket Adası’nı gezeceğiniz 12 günlük dolu dolu bir uzak doğu turuna çıkabilirsiniz.

bali

Bali

Bali
Endonezya‘nın en ünlü adası olan Bali, muhteşem doğası, tropik bitki örtüsü ve dingin ortamıyla huzur bulacağınız bir yer. Burada Bali mimarisinin günümüze kadar gelmiş en güzel örneği olan Pura Luhur Uluwatu tapınağı ilk durağınız olmalı. Yakın zamana kadar sadece Denpasar Prenslerinin dua edebildiği, deniz kenarında, kayalıklar üzerine konumlanan bu muhteşem yapıyı mutlaka görmelisiniz. Her gün yüzlerce turistin akınına uğrayan deniz kenarındaki Tanah Lot ise gün batımını seyretmek için ideal bir durak. Palmiye ağaçları, pirinç tarlaları, Hinduizm inancını yansıtan tapınakları ve ahşap işçiliğinin muhteşem eserlerini adanın her köşesinde görmek mümkün.
Sanatçılar pazarı olarak bilinen Ubud kasabasında kendinize veya sevdiklerinize adaya özgü bir hediye alabilirsiniz. Ayrıca Bali’ye gitmişken adanın dünyaca ünlü masaj salonlarında rahatlatıcı dakikalar geçirebilirsiniz.

Port Klang Adası
Malezya’nın ilgi çekici adalarından Port Klang’da Kualalumpur Şehir turuna katılabilirsiniz. Bu turda Merdeka Meydanı, Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası, Tren Garı, Ulusal Camii, İkiz Kuleler, Ulusal İslam Enstitüsü görülmesi gereken yerler arasındadır. Malezya’nın başkenti ve en kalabalık şehri olan Kuala Lumpur, Malayların dışında yoğun Çinli ve Hintli nüfusuna sahiptir. Bu nedenle burada Malay, İslam, Hint ve Çin kültürleri iç içe girmiş durumdadır.

Penang Adası
Malay Yarımadası’nın batısında bulunan Penang Adası’nı keşfe çıkabilirsiniz. Burada Güney Doğu Asya’nın en geniş budist tapınağı olan Kek Lok Si Tapınağını ziyaret edebilir, 821 m. yüksekliğindeki Penang tepesine çıkarak adayı panaromik olarak seyretmenin keyfine varabilirsiniz.

lankawi-adasi

Langkawi Adası

Langkawi Adası
Dünyaca ünlü 99 adacıktan oluşan en geniş adalar grubu arasında yer alan Langkawi, Uzak doğu turları kapsamında olan en ilgi çekici duraklardan. Burada Güney Doğu Asya’nın en güzel resim çalışmalarını ve çeşitli sanat eserlerini görebileceğiniz Galeria Perdana’yı ziyaret edebilirsiniz. Kireçtaşı tepeleri ve mağaraları, rustik köyleri, pirinç tarlaları, zengin florası ve etkileyici efsaneleri ile tam bir tropik cennet. Adanın merkezi Kuah başta olmak üzere, 150 egzotik kuş türünü barındıran Langkawi Kuş Cenneti ve 708 metre yükseklikteki Gunung Machinchang Dağı bölgede görmeniz gereken yerlerden. Gunung Machinchang Dağı’na teleferikle çıkıp ada ve Andaman Denizi’nin muhteşem manzarası karşısında büyülenebilirsiniz.

Costa Magica ile Akdeniz
Bu Kurban Bayramı’nda şehirden uzaklaşıp Akdeniz’i keşfe çıkmak istiyorsanız, tam bir yüzer tatil köyü olan Costa Magica ile keyifli bir seyahate adım atabilirsiniz. Setur’un gemi turları arasında yer alan Costa Magica Akdeniz ile İtalya, Fransa, Fas, Portekiz ve İspanya’nın en güzel şehirleri sizi bekliyor. İstanbul’dan Cenova’ya uçuşun ardından Savona Limanı’ndan hareketle Marsilya, Tangier, Kasablanka, Cadiz, Lizbon, Valencia limanlarına uğrayarak 12 günlük keyifli bir gemi turu yapabilirsiniz. Çeşitli animasyon ve aktiviteler ile hoşça vakit geçireceğiniz gemide tam pansiyon konaklamanın tadını çıkarın. Sizler için tur boyunca uğrayacağınız birkaç bölge hakkında pratik öneriler hazırladık.

setur-02-marsilya

Marsilya
Arnavut kaldırımlı dar sokaklarına sıralanmış eski evleri ile nostaljik bir havası olan Marsilya, Fransa’nın ikinci büyük kenti. Mimarisiyle büyüleyen kentte görülmesi gereken birçok durak var. Sanata ilgi duyuyorsanız, şehrin birbirinden güzel müzelerini gezebilirsiniz. Chris Burden, Daniel Buren, Jimmie Durham, Annette Messager, Gabriel Orozco gibi önemli sanatçıların eserlerinin yer aldığı modern sanatlar müzesi ilginizi çekebilir. La Canebiere Caddesi ‘nde ise alışverişin ve nefis lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz. Notre Dam ele Garde kilisenin tepesine çıkıp da şehri yukardan seyretmeden de dönmeyin. Geceleri eğlencesi için güzel mekan arayanlara La Fabrique, Carmine ve Le Manureva’yı önerebiliriz.

Kasablanka
Fas’in en popüler şehri olan Kasablanka, tarihi yapıları, görkemli mimarisi ve hareketli sokaklarıyla insanı kendine hayran bırakıyor. Burada yüksek minareleriyle öne çıkan Kral 2.Hasan Cami’yi görebilir, tarihi bir bölge olan Eski kent’i gezebilirsiniz.
Alışveriş tutkunuysanız, Eski Pazar’a uğrayıp kendinize ve sevdiklerinize güzel hediyelikler alabilirsiniz. Bir başka alışveriş durağı Quartier Habous da şehre özgü hediyelik eşyalar bulabileceğiniz yerlerden.

Lizbon
Küba’yı anımsatan sokakları, dik yokuşlu yolları ve canlı sokaklarıyla dikkat çeken Lizbon görülmeye değer bir yer. Lizbon Katedrali, Sao Jorge Kalesi, Rua Augusto, Baixa/Chiado bölgesi burada görülmesi gereken duraklardan.
King Jose 1’in devasa anıtı, Rua Augusta’ya açılan Arco da Rua Augusta ve çeşitli lüks restoranlara ev sahipliği yapan, şehrin en büyük meydanı Praca do Comercio’yu görmeden gezinizi tamamlamayın.

Akdeniz kıyılarına keyifli bir gemi turu planlıyorsanız, Setur’un web sitesinden İtalya gemi turları alternatiflerini inceleyebilirsiniz.