Kış tatili için en uygun 6 yer

Sumela-Manastiri
Yaz tatili için gidebileceğiniz yazlık beldeler bulma konusunda sıkıntı çekmeyenler arasında olmanıza rağmen kışın nerede tatil yapılır bilmiyorsanız Kış tatili için en uygun 6 yer listemiz size yol gösterici olacaktır. Bu önerilerimizi dinlediğiniz takdirde dilediğiniz kış tatilini çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

  • Sümela Manastırı, Rize: Yaban hayatı, peyzaj güzelliği ve bitki zenginliğinin yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeyi başarabilen yerler arasında bulunan Sümela Manastırı, kışın doğanın tüm güzelliklerini bir arada görmenize olanak sağlıyor. Yılın 5 ayını karlar altında geçiren Sümela Manastırının hemen altında bulunan tesislerde yılın her günü konaklama imkanı bulabilirsiniz.
  • Zigana Geçidi, Gümüşhane: Yılın 5 ayı karla kaplı yerler arasında yer alan Zigana’da barınabileceğiniz bir kayak tesisi de bulunuyor. Ayrıca kendin pişir kendin ye tarzındaki yemek yerleri sayesinde de sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Buraya gidip de Hamsiköy sütlacı yemeden dönmemenizi de tavsiye ederiz.
  • Ayder Yaylası, Rize: Gün boyu kaplıcaları sebebi ile ziyaretçi akınına uğrayan Ayder Yaylasının 50 derecelik kaplıca suyu romatizma, kireçlenme gibi pek çok hastalığa iyi geliyor. Bu durum yaylanın özellikle orta yaş ve üzeri için ideal kış tatili mekanları arasında yer almasına olanak sağlıyor.

ayder

  • Ilgaz Dağı, Kastamaonu: Kayak yapmaktan hoşlananların aklına ilk gelen kış tatil mekanları arasında yer alan Ilgaz Dağı, akarsuları ve florasının yanı sıra yabani hayvanları ile de tam da zengin bir doğal yaşam alanı olarak nitelendirilebiliyor. Ayrıca kayak merkezinin de Aralık başından Nisan ayına kadar hizmet veriyor olması geniş zaman diliminde tüm kış tatili sevenlerinin beğenisini topluyor.
  • Yedigöller, Bolu: Vadi, dere ve ırmak arasında kalan Yedigöller; İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl’den oluşuyor. Pek çok bitki türünüve rengarenk çiçekleri içinde barındıran bu doğa harikası gezi ve piknik amaçlı gelenler ve fotoğraf tutkunları için ideal yerler arasında yer alıyor.
  • Abant Gölü, Bolu: Kayın, çam ve köknar ağaçları arasında bulunan Abant gölü çevresinde bulunan yaylalar bakımından da ziyaretçilerin kış tatili için dikkatini çeken yerler arasında bulunuyor. 7 kilometrelik gölün etrafında faytonla gezme, ata ve bisiklete binme imkanı da bulabilirsiniz.