Kedi ve Köpekle Seyahat İçin Öneriler

kedi-kopek-cantasiYolculuk sırasında evcil hayvanınızın rahatı, sizin rahatınız kadar önemli. Seyahat sırasında evcil hayvanınızın huzursuz olması demek, aynı zamanda dikkatlerin üzerinize çekilmesi demek. Kedi ve köpeğinizle huzurlu bir tren, otobüs ya da uçak yolculuğu yapabilmeniz için öncelikle köpek ya da kedi taşıma çantası edinmeniz gerekiyor.

Sevimli dostlarınızın seyahat sırasında ihtiyaç duyacağı taşıma çantası, atıştırmalıklar, giysi ve birçok ürünü online alışveriş sitesi petza.com.tr’den bulabilir, evcil hayvanınız son moda giyim tarzıyla dikkatleri çekebilirsiniz. İşte size kedi ve köpeğinizle rahat bir yolculuk yapabilmeniz için birkaç öneri:

Uygun ölçüde bir taşıma çantası

Öncelikle yolculuğa çıkmadan tuvalet, yemek ve su ihtiyacını giderin. Yanınızdaki koltuğu evcil hayvanınız için alın ve taşıma çantasını buraya yerleştirin. Koltuk mesafesine uygun ölçülerde seyahat tipi katlanır olmasıyla pratik bir taşıma çantası satın almalısınız. Önceden koltuğa sereceğiniz bir koltuk örtüsü hem etrafınızdaki kişilerin hijyen merakını giderecek hem de dökülebilecek tüylerin temizliği sizin için daha kolay olacaktır.

kedi ve köpek çantası
kedi ve köpek çantası

Giysi alın

Köpeğinizin ve kedinizin seyahat sırasında değişen hava koşullarını hesaba katarak, yanınıza giysi almalısınız. Klimalı bir ortamda seyahat edeceklerinden üşüyebilirler. Köpeğiniz için petza.com.tr’den bulabileceğiniz galoşlar sayesinde, yolculuk sırasında ortalığın kirlenmesinin önüne geçersiniz. Galoşlar, otel ortamında da tercih edebileceğiniz kurtarıcı bir ürün olacaktır.

Yanınızda mama ve su bulunsun

Kedi ve köpeğiniz için pratik bir mama taşıma çantasında kuru mama taşıyın ki yol arkadaşınızın acıkarak strese girmesine neden olmayın. Seyahat sırasında dökülmelere karşı birkaç saat için yaş mama kullanmamayı tercih edin. Kedi ve köpeğinizin seyahat sırasında su ihtiyacı da olacaktır. Seyahat sırasında kullanılabilen pratik su kaplarını petza.com.tr’de inceleyebilirsiniz.

Dostunuzun taşıma çantasında rahat olduğundan emin olun ve molalarda onun da hareket ederek hava almasını sağlayın.

Konaklayacağınız yer sevimli dostunuzu kabul edecek mi?

Konaklayacağınız otelin evcil hayvan kabul edip etmediğini önceden araştırıp öğrenin. Aksi durumda, evcil hayvanınızı kabul etmeyen bir otelin önünde bavullarınız ve sevimli dostunuz ile birlikte sizi kabul edecek bir otel aramakla zaman kaybedersiniz.

Sevimli dostlarınızın ihtiyaçlarına yönelik hem kullanışlı hem de eğlenceli pet shop ürünleri bulabileceğiniz online alışveriş sitesi petza.com.tr’de uçak kabin standartlarına uygun ölçülerde taşıma çantaları bulabilirsiniz. Evcil hayvanınızın sağlıklı beslenmesi için mama çeşitleri ve daha fazlası için petza.com.tr’yi ziyaret etmeyi unutmayın.