İzmir’de yapılması gereken 3 şey

Renkli ilçeleri, keyifli tatil beldeleri, antik kentleri, meşhur boyozu, kumrusu ve daha birçok güzelliğiyle Ege’nin incisi İzmir, turistlerin en çok rağbet gösterdiği şehirlerden. Bu yaz İzmir’e gitmeyi düşünüyorsanız, sizin için şehrin tadını çıkaracağınız 3 aktiviteyi bir araya getirdik.

1.Çeşme plajlarına akın edin

cesme
Yazın İzmir’e gitmişken Çeşme’nin birbirinden güzel plajlarına uğramadan olmaz. Aya Yorgi koyu, Altınkum, Alaçatı ve Çiftlikköy’ün enfes plajlarında deniz, kum ve güneşe doyacağınız bir gün geçirebilirsiniz. Altın sarısı kumuyla ünlü Ilıca ve Altınkum plajlarında sakince denizin tadını çıkarırken, sosyetik plajlarıyla bilinen Aya Yorgi’de deniz ve eğlenceyi bir arada yaşayacaksınız. Sole Mare, KafePi Beach Club, Babylon, ve Paparazzi’de Ege’nin durgun ve berrak suyunda yüzerken eğlenceyi de kaçırmamış olacaksınız.

2.Boyoz ve kumru’nun tadına bakın

kumru
İzmir’in ünlü lezzeti boyoz ve kumru yemeden dönmek büyük bir eksiklik olur. İzmir’e özgü bir lezzet olan, un, çiçek yağı ve tahin karışımı ile yapılan boyoz, ucuz ve lezzetli bir kahvaltı arayanların vazgeçilmezi. Böreği andıran bu hamur işinin en lezizini Tarihi Alsancak Dostlar Fırını’nda bulabilirsiniz. Ekmek arasına sucuk, salam, kaşar peyniri, domates gibi malzemelerin konulduğu Kumru ise İzmir’de tatmanız gereken bir diğer lezzet. Şehrin her köşesinde bulabileceğiniz bu sandviçin hasını Kumrucu Şevki’de yiyin. Yanına bol köpüklü bir ayran söylediniz mi değmeyin keyfinize.

3.Çeşme’de dalış ve kitesurf yapın

kite-surf
Çeşme’de yapılabilecek aktivitelerden biri de dalış. Birbirinden güzel dalış yerlerinde su altının güzellikleriyle tanışabilirsiniz. Profesyonel olarak dalışla ilgileniyorsanız, bu sizin için harika bir deneyim olabilir. Ayrıca çeşitli dalış okullarına giderek bu zevki tadabilirsiniz. Çeşme’nin masmavi sularında kitesurf’un tadına varabilirsiniz. Heyecan ve adrenalini seven biriyseniz bu iki sporu mutlaka deneyin.