İtalya’da görülmesi gereken 5 yer

İtalya, Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biridir. Avrupa’nın en sıcak ülkelerinden olan İtalya’da gezebileceğiniz bir çok yer var.

italya

Eşsiz yemekleri, sıcak insanları ve turistik mekanları ile tam bir Akdeniz ülkesi olan İtalya her sene milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Bu yazıda sizler için İtalya’da görülmesi gereken yerleri listeledik.  Seyahatinize bu mekanları ekleyerek harika vakit geçirebilirsiniz.

İtalya’da görülmesi gereken 5 yer

Sicilya: Sicilya, Akdeniz’in en büyük adasıdır ve İtalya’da görülmesi gereken yerler arasında başı çekmektedir. Etna yanardağının lav püskürtmelerini izleyebilir, Sicilya’nın ünlü tatlısı canoliyi tadabilirsiniz. Ünlü Baba filmindeki Vito Carleone’nin yaşadığı Carleone kasabasını da görmenizi öneririm. Sicilya, İtalya’nın tarihindeki en önemli bölgelerden biri olarak gezilmeyi hak ediyor.

Milan: Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biri olan Milan, özellikle mimari açıdan ilgi görüyor. Birçok mimarlık öğrencisi veya mimar, bu şehirdeki eşsiz mimariye tanıklık etmek istiyor. Avrupa’nın moda merkezlerinden biri olarak görülen Milan oldukça büyük bir şehir. O sebeple en az iki gün ayırmak gerekiyor. Günübirlik bir gezi için Milan uygun olmayacaktır. Bu şehre gitmeden önce iyi bir plan yapmanızı öneririm. Gezmeye şehir merkezinden başlarsanız Milan’ın bütün güzelliklerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Pisa Kulesi: Pisa şehrinde yer alan Pisa Kulesi, ülkenin en çok ziyaretçi çeken turistik yapılarından biri. Ünlü “Mucizeler Meydanı”nda yer alan bu kule, şehir katedralinin çan kulesi olarak inşa edilmiştir. 1173 yılında yapılan Pisa Kulesi 56 metre yüksekliğe sahiptir. Tam 294 basamaklık bir merdivenle çıkılan kule 6 yuvarlak sütun dizisinden meydana gelmiştir. Pisa Kulesi’nin önünde fotoğraf çekilmeden İtalya’ya gitmiş sayılmazsınız!

italya-6

Kolezyum: Roma’da bulunan Kolezyum, büyük bir arenadır. Milattan sonra 72 yılında yapılmaya başlanan bu arena tarihe tanıklık etmiştir. Kolezyum’da tiyatro oyunlarının yanı sıra idamlar, gladyatör dövüşleri ve hayvan dövüşleri için de kullanılmıştır. Kolezyum’u gezerken bu tarihi olaylar zihninizde canlanacaktır. İtalyanlar Kolezyum’u başarıyla korumuş ve turistlerin ziyareti için hazırlamış.

Venedik: Bu güzel ülkeye gitmişken Venedik’e kesinlikle uğramalısınız. Gondolla harika bir tur yapmadan sakın seyahatinizi bitirmeyin. Gondol turları dışında adalara düzenlenen turlara da katılmanızı öneririm. Venedik, sanki bir ressamın çizdiği bir tablo gibi gerçek dışı bir şehir. Sizi büyüleyeceğine eminiz. Venedik’te nehir kenarındaki pizzacılarda ünlü İtalyan pizzalarından tatmanızı öneririz. Bu özel şehir sadece çiftler için değil, kendi başına ya da ailesiyle gezen gezginler için de ideal.