İstanbul’da sevgilinizle gidebileceğiniz romantik mekanlar

pierre-lotiTarihi güzellikleri, yemyeşil doğası, masmavi denizi ve eşsiz sahilleriyle tam bir aşıklar kenti olan İstanbul’da sevgilinizle gezip keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok güzel yer var. İstanbul’un en güzel ve romantik duraklarını henüz görmediyseniz, bu sevgililer gününde sevgilinizin elinden tutup İstanbul’da güzel bir gezintiye çıkın. Sevgilinizle İstanbul’un yemyeşil parklarına, deniz manzaralı mekanlara veya şehir manzarasını seyredeceğiniz tepelere giderek birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Adalar: İstanbul’un en sevilen yerlerinden biri şüphesiz adalardır. İstanbul’dan feribotla yaklaşık yarım saat 1.5 saat arasında gidebileceğiniz 8 ada bulunmaktadır. Bunlar; Büyük ada, heybeli ada, Burgaz adası, kınalı ada, Sedef adası, sivri ada ve yassı adadır. Aralarında en büyüğü ve en popüleri Büyük adadır. Büyük ada tarihi binaları, eşsiz manzarası, sıcak ve samimi atmosferiyle sevgiliyle gidebilecek en iyi mekanlar arasındadır. Burada sevgilinizle bisiklete binebilir, faytonla dolaşabilir, adanın keyifli sokaklarında kaybolabilir veya çimenlerde yuvarlanabilirsiniz. Romantik bir havaya sahip adalarda sevgilinizle aşk dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

Yıldız Parkı: Ortaköy’den beşiktaşa uzanan Çırağan Caddesi’nde yer alan bu tarihi park,  sevgilinizle romantik dakikalar geçirebileceğiniz yerlerden biri. Yemyeşil doğasıyla büyüleyen bu güzel parkta, sevgilinizle el ele yürüyerek huzur bulabilir, banklarında oturarak güzel bir doğa manzarasını seyre dalabilirsiniz. Malta Köşkü ve Şale köşkü gibi iki muhteşem yapının bulunduğu parkta, fıskiyeler ve kocaman bir havuz yer almaktadır. Her mevsim ayrı bir güzel olan park, sevgilinizle aşk tazeleyeceğiniz özel duraklardan biri. Sevgililer gününde Yıldız Parkı’nda romantizm dolu anlar yaşayabilirsiniz. Bu soğuk havalarda gidilmez diye düşünmeyin,  nasıl olsa yanınızda içinizi ısıtacak beyaz atlı prensiniz olacak.

camlica-tepesi

Çamlıca Tepesi: Üsküdar’da gezilecek yerler arasında başta gelen Çamlıca tepesi, bir bakışta İstanbul’un neredeyse her yerini görebileceğiniz muazzam bir tepe. 260 metre yüksekliğe sahip tepede, İstanbul’un eşsiz manzarasını yukardan seyretmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu harika manzara eşliğinde güzel bir kahvaltı edebilir veya romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Maviyle yeşilin buluştuğu bu saklı cennette tüm sıkıntılarınızı unutup sevgilinizle mutlu anlar yaşayabilirsiniz.

Ortaköy: İstanbul’un orta yerinde, göz alıcı manzarasıyla büyüleyen Ortaköy sahili, sevgililerin uğrak mekanlarından. Boğaz köprüsüne sıfır manzarası, kız kulesi ve İstanbul’un en güzel noktalarını gözler önüne seren denize nazır konumuyla eşsiz bir yer. Muhteşem deniz manzaralı kafe ve barları hem gündüz hem de geceleri keyifli vakit geçirmek için ideal. Ortaköy demişken kumpirden bahsetmemek olmaz. Meşhur kumpirinin tadına bakıp hava karardıktan sonra denize sıfır konumuyla Ortaköy’ün en güzel ve sıcak mekanlarından biri olan House Cafe’de manzaraya karşı içkinizi yudumlayıp keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

kiz-kulesi

Kız kulesi: İstanbul’un en özel noktalarından biri olan Kız kulesi, romantizm deyince akla ilk gelen yerlerden. Denizin ortasında bulunan bu muazzam kule, özellikle zorlu mücadeleler vermiş aşıkların hoşuna gidebilecek mükemmel bir yer. Gününüzü denizin ortasında, farklı ve nostaljik bir ortamda geçirmek istiyorsanız, tekneyle kız kulesine giderek sevgilinizle romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Pierre Loti Tepesi: Sevgilinizle gidebileceğiniz güzel yerlerden biri de Pierre Loti. Eyüp’te bulunan bu nostaljik tepede nefis manzaraya karşı çayınızı, kahvenizi yudumlayıp hoş dakikalar geçirebilirsiniz. Haliç’i gören harika manzarasıyla büyüleyen Pierre Loti, akşamları bambaşka bir atmosfere bürünüyor. Teleferiğe binip kısa ve keyifli bir yolculuğa çıkabilir, tepede tatlı bir sürpriz yaparak sevgilinize pamuk şeker alabilirsiniz.

Tarabya: İstanbul’un en lüks ve özel yerlerinden biri olan Tarabya, kendine has tarzı, tarihi binaları ve geniş sahil yolu ile güzide bir semt. Sakin bir ortamda deniz havası almak istiyorsanız burası tam size göre. Sahil boyunca sevgilinizle keyifli bir yürüyüş yapabilir, denize nazır kafelerinde romantik dakikalar geçirebilirsiniz.