Hong Kong’da yapılacak 5 şey

hong-kong

Kuzey Çin’in deniz kıyısında bulunan, tam bir ticaret ve teknoloji merkezi olan Hong Kong, doğuyla batının birleştiği bir yer.  Çin ile bağı olsa da genel anlamda batıya yakın olan şehir, tarihi yapıları, görkemli tepeleri, büyüleyici manzaraları ve daha birçok çekiciliği ile turistlerin ilgi odağı oluyor. Bu yaz Hong Kong’a gitmeyi düşünenler için 5 aktiviteyi bir araya getirdik.

1.Victoria Tepesi’ne çık
Şehrin en can alıcı noktalarından biri Victori Tepesi. Peak Tramvayı ile bu tepeye çıkarak şehrin eşsiz manzarasını seyre dalabilirsiniz. Buraya özellikle akşam üstü gitmenizi öneririz. Gün batımını izlemek ve akşamın ilerleyen saatlerde ışıl ışıl görüntüyle buluşmak için akşam 6 sularında ziyaret edin. Özellikle Cuma ve Cumartesi akşamları tepeye çıkışta uzun bir kuyrukla karşılaşmanız mümkün.

2.Tema parklarında eğlenceli bir gün geçir
Tatilde gezip göreceğiniz yerler kadar eğlenceye de vakit ayırmalısınız. Heyecan verici ve eğlenceli oyuncaklarla dolu tema parklar kaçırmamanız gereken duraklardan biri. Ocean park ve Disneyland şehirde görebileceğiniz en iyi eğlence parklarından. Main Street U.S.A, Fantasyland, Adventureland ve Tomorrowland olmak üzere dört bölümden oluşan Disneyland’ın rüya gibi atmosferinde çocukluğunuzu yeniden yaşayabilirsiniz.

3.Tsim Sha Tsui’da gökdelenlere hayran kal
Şehrin görkemli gökdelenlerine ev sahipliği yapan Tsim Sha Tsui, Kowloon yarımadasının en gözde noktası. Bölgede gökdelenlerin yanı sıra her akşam saat 20:00’de yapılan lazer gösterileri dikkat çekiyor. Bu saatlerde ışıl ışıl görünüme bürünen şehri bir de akşam görün.

4.Sokak pazarlarında alışverişin tadını çıkar
Kente bulunan birçok sokak pazarı alışveriş tutkunlarının uğrak durağı olmaya aday. Temple Street Night Market, Ladies market, Apliu Bit pazarı ve Çiçek pazarı gibi şehrin ünlü pazarlarında kaybolabilirsiniz.

5.A Symphony of Lights gösterisini izle
Akşamları saat 8’de Hong Kong limanında gerçekleşen A Symphony of Lights gösterisi ise izlemeye değer şovlar arasında. Hong Kong adası ve Kowloon yarımadasının üzerindeki birçok yüksek binanın dahil olduğu bu ışık gösterisi 15 dakika kadar sürüyor. Şehri bu ışıl ışıl haliyle görmenin tadı bir başka olacağı kesin.