Güney Kore’ye gitmek için 5 sebep

Myeongdong-carsisiKore yarım adasının güneyinde kalan ve siyasi olarak da kuzeyinden ayrılmış olan güney Kore son zamanlarda özellikle gençler arasında ilgi gören ülkeler arasında yer alıyor. İstanbul’dan 9,5 saatte ulaşabileceğiniz ülkeye Türk vatandaşlarının 3 aylık vizesiz olarak giriş yapabiliyor olması da buraya gitmek isteyenler için büyük bir şans oluyor. Güney Kore’ye gitmek için 5 sebep de göz önünde bulundurulduğu zaman balayınıza ya da yıllık yaz tatillerinizde bu ülkeyi tercih etmenizin yararınıza olacağını söyleyebiliriz.

  • Seul: Kocaman bir şehir olan Seul Güney Kore’de gitmeniz gereken ilk yerdir. Kalabalık nüfusuna rağmen temiz olan şehir, ortasından geçen Han nehri sebebi ile ikiye ayrılmış durumda. Bu ayrıntı şehrin daha görkemli hale gelmesine de olanak sağlıyor. Çok gelişmiş bir metro hattına da sahip olan şehri baştan başa metroyla rahatlıkla gezebilirsiniz.
  • İmparatorluk Dönemine Ait Saraylar: Ülkenin hemen her şehrinde sıklıkla görebileceğiniz imparatorluk döneminde hanedana ve ülkenin ileri gelenlerine ait olan sarayların görsel mimarisi ile hayran bıraktırdığını görebilirsiniz. Geniş avluları ve yüksek merdivenleri ile ilgi çeken bu saraylar içerisinde özellikle Seul’de bulunan Gyeongbokgung sarayı mutlaka hayatınız boyunca görmeniz gereken tarihi yapılar arasında yer alıyor.
  • Değişik yemek çeşitleri: Çeşitli soslarla zenginleştirilmiş olan ve özellikle sebze ile balık yemekleri konusunda oldukça zengin bir mutfağa sahip olan Güney Kore hayatınız boyunca tadabileceğiniz en farklı lezzetleri sizlere sunması bakımından da gitmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.
  • Namsan Kulesi: Eğer bir şehrin en iyi yüksekten izlenebileceğini düşünenler arasında yer alıyorsanız Namsan dağında bulunan ve 236 metrelik bir televizyon kulesi olma özelliğine sahip olan Namsan Tower (Namsan Kulesi) çok doğru tercihlerden birisi olarak görülür. Hem günsüz hem de gece manzarası ile sizi memnun edebilecek olan bu kule bile tek başına Güney Kore’ye gitmek için bir sebep olarak nitelendirilebilir. Kulenin etrafında bulunan Love Locks adlı aşk kilitleri de romantik çiftler için değerli anlar yaşanmasına olanak sağlayabiliyor.Namsan-Kulesi
  • Myeongdong Çarşısı: Bir ülkeye gidip de alışveriş yapmamak olmaz. Değişik stilleri içinde barındıran ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir sokak çarşısı olan Myeongdong da Güney Kore’ye gitme sebepleri arasında yer alıyor.