Gitmek için cesaret gerektiren 7 yer

Edinburgh-Kalesi
Bazı yerler gitmek için ideal ve her zaman görüp eğlenmek istediğiniz yerler olabiliyor, ancak gitmek için cesaret gereken 7 yer bunlar arasında yer almıyor. Gittiğiniz zaman tüylerinizin ürpermesine neden olacak bu yerlere tek başınıza gitmemeniz yararınıza olacaktır.

  • Bebekler Adası, Meksika: Kanallar ve yapay adalardan oluşan bir bölge olan Xochimilco’da bulunan Julian Santana Barrera’nın adasında bir kız cesedi bulduktan sonra kötü ruhları kovmak için ağaçların üzerine oyuncak bebek parçaları astığı görülüyor. Julian her ne kadar 2001’de ölmüş olsa da bebekler hala ağaçlar üzerinde görenlere korku salacak bir görüntü oluşturuyor.
  • Hashima Adası, Japonya: Nagasaki’ye 15 km uzaklıkta bulunan bu ada, eskiden deniz üzerinde bulunan bir kömür madeni olarak kullanılmıştır. Petrolün kömür yerine adayı oldurmasının ardından insan eli değmeyen ve hayalet kasabaya dönüşen adanın bir kısmı turizme açılmış durumda.

Hashima-Adasi

  • Paris Yer altı Mezarlığı: Denfert Rochereau meydanı tarafından girişi bulunan yer altı mezarlığının 6 milyon insanın kemikleri ve kafataslarının açık olarak istiflendiği bir görüntüsü bulunuyor.
  • Edinburgh Kalesi: İskoçya’da en çok lanetlenen yerler arasında gösterilen kalenin 2001 yılında da 10 günlük bir bilimsel araştırmaya konu olduğunu görebilmek mümkündür. Bu süre içerisinde gelişmiş cihazlar kullanılarak bilim adamları ve gönüllülerin hayalet avına çıktığı görülmüştür. Bu kişilerin araştırmaları sırasında hayalet izlerine rastladıklarını iddia ettikleri biliniyor.
  • Borley Rectory, Essex: Britanya’nın en korkunç yerlerinden biri olan bu yapı 12. yüzyıl manastırının üzerine yapılmıştır. Bu dönemdeki bir rahibin rahibeye aşık olduğu ve kaçmaya karar verdikleri iddia edilirken, bu durumu öğrenenlerin de rahibi asıp rahibeyi de canlı iken yaktıkları belirtiliyor. Burada da rahiple rahibenin hayaletinin dolaştığına inanılıyor.
  • Aokigahara, Japonya: Fuji Dağı eteklerinde bulunan orman, dünya üzerinde intihar vakalarının en sık görüldüğü yerlerden ikincisi. Japon mitolojisine bakıldığı zaman şeytanlarla birlikte anılan ormanda yalnızca 2010 yılında 50’den fazla kişinin intihar ettiği görülüymüş.

Hashima-Adasi

  • Culluden Moor, İskoçya: Her yıl 16 Nisan’da Kraliyet güçleri ve isyancı James taraftarları arasında yapılan savaştaki katliam sırasında ölenlerin ruhlarının bu bölgeye geldiği, çarpışan kılıçlar ve ağlama seslerinin duyulduğu belirtiliyor.