Düsseldorf’ta görmeniz gereken 7 yer

dusseldorf

Almanya’nın sanat ve kültürel açıdan zengin bir şehri olan Düsseldorf, 18.yüzyıldan kalma av köşkü, heykellerle süslü Tritononbrunnen Çeşmesi, eşsiz bir manzara vaat eden Rhine kulesi gibi görülmeye değer yapılarıyla büyülüyor. Düsseldorf’a gidince nereleri gezsek diyenler için birkaç önerimiz var.

Rhine Kulesi
Tüm şehri ayaklarınızın altına alıp eşsiz bir manzaranın tadına varmak istiyorsanız, Rhine kulesi doğru adres. Media Harbour Bölgesi’nde yer alan 172 metre yükseklikteki kuleye çıkarak Rhein Nehri ve Düsseldorf’un büyüleyici manzarasını fotoğraflayabilirsiniz.

Westhphalian Parlamento Binası
Düsseldorf’ta görülmesi gereken yerlerden biri de Westhphalian Parlamento Binası. Şehrin simgelerinden biri olan bu yapıyı görmeden geçmeyin.

Benraht Sarayı
1756-1773 yılları arasında yapılmış olan Benrath Sarayı, av köşkü olarak 60 hektarlık bir alan üzerine inşa edilmiş. Barok tarzındaki yapı, Hofgarten Parkı’nın da mimarı olan Nicolas de Pigage’in eseridir.
Geniş bir bahçesi olan sarayda, 18. yüzyılın ikinci yarısına ait mobilyalar, resimler ve porselenleri inceleyebilirsiniz.

Konigsallee Caddesi
Şehrin en popüler ve hareketli duraklarından Konigsallee Caddesi’nde birçok mağaza, restoran ve alışveriş merkezi bulunuyor. Ayrıca caddenin ortasında nehir havasında bir göl yer alıyor.

Tritononbrunnen Çeşmesi
Konigsallee Caddesi’ndeki gölün yakınında heykellerle süslü bir çeşme göreceksiniz. Tritononbrunnen Çeşmesi kentin en eski yapılarından biri olarak dikkat çekiyor.

Rhine Opera Binası
Sanatsal açıdan gelişmiş bir şehir olan Düsseldorf’ta pek çok opera binası bulunuyor. Operaya ya da klasik müziğe ilgi duyuyorsanız, Rhine Opera Binası’nda gösteri izlemeden şehirden ayrılmayın. Tiyatro Binası ve Konser Salonu’nu da gezebilirsiniz.

Stadttor Binası
Avrupa’nın En İyi Ofis Binası ödülünü alan Stadttor Binası, son dönemlerde Düsseldorf’un simgelerinden biri haline gelmiş durumda. Tamamı camlarla çevrili bina manzarasıyla da büyülüyor.