Disneyland Paris

Disneyland-Paris-001

Euro Disney tarafından işletilen Disneyland, Paris şehir merkezinin 32 kilometre dışında bulunan Marne la Vallee adındaki yeni bir kasabada kurulmuştur.

Disneyland Paris’te Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olmak üzere 2 park bulunmaktadır. Disney Village’da ise alışveriş yapılabilmektedir.

Bünyesinde 50’den fazla görülecek yer, pek çok restoran, bar ve mağaza bulunduran Disney parkları, sizlere tüm gün boyunca sınırsız eğlence imkanı sunar.

Disneyland, Walt Disney’in tüm karakterlerinin yanı başınızda olduğu, çocukların neşe dolu gözlerle etrafa baktığı, kendinizi çizgi romanlarda hissedeceğiniz büyüleyici bir yer.

Disneyland’da sadece çocuklar için değil yetişkinler için de heyecanlı ve eğlenceli seçenekler bulunuyor.  Yetişkinler Space mountain: Mission 2 ile evrenin sınırlarını keşfederken, minikler ise “it’s a small world” ile dünya turuna çıkabilirler. Birlikte macera dolu bir yolculuğa çıkmak isteyenler ise Pirates of the Caribbean ve Mad Hatter’s Tea Cups’ı tercih edebilirler.

Disney’in hayali dünyasını sizlere sunan bu büyüleyici tema parkta çocuklarınız düşlerindeki çizgi film karakterleri ile tanışırken,  sizler de çocukluğunuza geri döneceksiniz.

Disneyland bileti nereden alınır?
Disneyland Paris biletlerini Paris’in içinde pek çok yerden alabilirsiniz. Gare de l’Est , Gare de Lyon ve Gare du Nord tren istasyonları ve Paris havaalanları bunların başında gelmektedir.
Bunun yanı sıra Disneyland biletleri Paris otellerinin çoğunda ve şehirdeki turizm ofislerinde bulunabiliyor. Biletleri buralardan alarak hem girişteki sıradan kurtulabilir, hem de daha ekonomik fiyata bilet bulabilirsiniz. Ayrıca Disneyland’ın resmi sitesinden biletinizi indirimli fiyatlara alabilirsiniz.

Disneyland’da ne yapılır?
Walt Disney Stüdyoları görülmesi gereken yerlerden biridir. Burada ünlü filmlerin çekildiği sahneleri hayalinizde canlandırabilir, onları tekrar anımsayabilirsiniz. Sayısız filmlerin ve animasyonların büyülü atmosferini yaşamaya hazır olun.

Fantasyland küçük çocuklar için harika bir eğlence alanıdır. Disney kahramanları belli saatlerde sahneye çıkıp gösterilerini sunarlar ve kalabalığın arasında dans ederler. Çocuklarınızın düşlerindeki Disney karakterleriyle bir arada olacağı Fantasyland, onların hislerine hitap edecek.

Farklı ve temalı eğlence araçlarının olduğu bölümler de bulunuyor. Frontier Land’da
içinde korku tüneli bulunan Fantom’un şatosu yer alıyor. Bu şato’da heyecanlı dakikalar geçirebilirsiniz.

Ayrıca Missisipi nehrinde bulunan çarklı nehir gemisi nehir turuna çıkmayı unutmayın.
Eğlenceli Radar oyuncaklarını seviyorsanız Advanture Land ve Space Land’da tam size göre aktiviteler bulunuyor.