Çin’e gittiğinizde yapmadan dönmemeniz gereken 4 şey

Asya’nın en güzel ülkelerinden Çin, her sene milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Doğal güzellikleri, kendine has mutfağı ve tarihi yapıları ile bir turist için her şey Çin’de yer alıyor.

cin

Eğer sizde Çin’e seyahat etmek istiyorsanız bu yazımızı okumadan plan yapmayın. Bu yazımızda sizlere Çin’de yapabileceğiniz şeyleri sıraladık. Seyahat planınıza önerilerimizi de ekleyerek unutulmaz bir Çin gezisi yapabilirsiniz.

  1. Guilin: Doğal manzarasıyla ünlü olan Guilin, turistlerin görmesi gereken yerlerden biridir. Karst tepeleri, mağaralar ve şehrin içinden akan nehirlerle birlikte Guilin tam bir doğa harikası diyebiliriz. Buradaki manzarayı en iyi şekilde görmek için Li River üzerinde tekne gezisi yapabilirsiniz. Birçok turist bu tekne gezilerine ek olarak motosiklet ile geziyor. Motosiklet kiralayarak Guilin’de küçük çaplı bir macera yaşayabilirsiniz.
  1. Sanya’yı Ziyaret Etmek: Sanya, Çin’in Hainan ili içerisinde bulunan bir kıyı kasabasıdır. Güzel körfezleri ve plajları ile Sanya yaz tatili için tercih edilen bir yerdir. Tüm sene boyunca ılık bir havaya sahip olan Sanya, deniz ürünlerini tatmak için de harika bir kasabadır. Ayrıca bu kasabaya yakın olan Yanoda yağmur ormanlarını da görmeyi unutmamalısınız. Nefes kesici bir manzaraya sahip olan bu ormanlar, doğa severler için unutulmaz bir deneyim sunuyor.
  1. Bifengxia Dev Panda Barınağı: Dünyanın en büyük panda barınağı olan Bifengxia, 20’den fazla dev pandaya ev sahipliği yapmaktadır. Barınağa girmek için bilet alabilirsiniz. Parkta yürüyüş yapabilir, yuva kısmında bulunan yeni doğmuş pandaları görebilirsiniz. 2004 yılında açılan bu barınak her sene yüzbinlerce ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Pandaları yakından görmek için ideal bir mekan olduğunu düşünüyorum. Özellikle yavru pandaları gördüğünüzde “İyi ki bu barınağı görmeye gelmişim!” diyeceksiniz!
  1. Tren ile Tibet’e gitmek: Pekin’den Tibet’e tren seyahati yapmak Çin’de yapılabilecek en güzel şeylerden biridir. Yol boyunca tuz göllerinden karlı dağlara kadar doğanın tüm güzelliklerini görebileceksiniz. Tam 41 saat süren bu yolculuk, doğanın eşsiz güzelliklerini seyrederken çabucak bitmektedir. Bu seyahatten önce Tibet için giriş izni almanız gerektiğini unutmayın. Ayrı izin alınmadığı takdirde sorun çıkmakta ve yolculuk yarıda kalmaktadır.