Chamonix’de kayak tatili

Bu sömestre’de güzel bir kayak tatili hayal ediyorsanız, Fransa’nın en eski kayak köyü olan Chamonix ideal bir seçim olabilir. Geniş ve zorlu pistleri, eşsiz manzaraları ve dağ şaleleri ile kayakçıları cezbeden Chamonix’de mükemmel bir kış tatili sizi bekliyor.

Chamonix-2

Dünyanın en iyi kayak merkezlerinden Mont Blanc dağları’nın eteklerindeki Chamonix, geniş ve harika pistleriyle ziyaretçilerine keyifli bir kayak imkanı sunuyor. Geçmişten bugüne dağcılık sporunun başkenti olarak sayılan bu eski kayak köyü, 1924’deki dünyanın ilk Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmasıyla da biliniyor.

Chamonix-4

1,035 – 1,462 metre yüksekliğe kurulmuş Chamonix kasabası, Fransa, İtalya ve İsviçre’yi birbirine bağlayan Haute Savoie bölgesinde yer alıyor. Dünya olimpiyatlarının ardından kısa zamanda ün kazanıp pek çok farklı milletten insanın akın ettiği bu köy, viktoryen tarzda binaları, muhteşem dağ evleri ile harika bir kasaba haline gelmiş.

Chamonix-3

Muhteşem manzaralarla çevrili, eşsiz zirve ve buzullara sahip Chamonix’de, karlar geç eridiği için uzun soluklu kayak yapma şansınız bulunuyor. Her seviyeden kayakçılara hitap eden bu Fransız köyü, off-pist seçenekleri ve dik tepelerde bulunan derin toz karı sayesinde ise ileri düzey kayakçılar için ideal bir adres.

Chamonix deyince akla ilk olarak Aiguille du Midi teleferiği geliyor. Mont Blanc’ın mükemmel panaromik manzarasının tadına varmak için 1000 metreden 3800 metre üzerine çıkan teleferiğe binebilirsiniz. Kendine güvenen iyi seviyede kayakçılardansanız 20 km’lik alana yayılan pistleriyle Vallee Blanch tam size göre.

Chamonix-1

Gerçek bir kayak severseniz, bu keyfi doyasıya yaşamak için yurt dışı kayak merkezleri arasında en iyilerinden biri olan Chamonix’i tercih edebilirsiniz. Konforlu ve kaliteli bir konaklama için kayak otellerini şimdiden inceleyip erken rezervasyon yaptırın.