Bu yaz yurtdışında gidebileceğiniz 6 festival

tomorroland-festival

Baharın gelmesi ile birlikte eğlenceli festival ve şenliklerin de başladığını görebilmek mümkün. Yurt içinde özellikle üniversitelerin kampüsleri bünyesinde gerçekleştirilen bahar festivallerinin ilgiyle takip edildiğini görebilirsiniz. Ancak yurtdışında da ilginizi çekebilecek ve fazlasıyla eğlenmenizin sağlayacak festivaller bulunmaktadır. Bu yaz yurt dışında gidebileceğiniz 6 festival önerimiz sayesinde keyifli vakit geçirmeniz garantidir.

1-Tomorrowland Festivali: 2005 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen bu festival hem Brezilya’da hem de Brüksel’de gerçekleşmektedir. Avrupa’nın en büyük müzik etkinliklerinden biri olarak kabul edilen bu festival bir elektronik müzik festivalidir. 24-26 Temmuz tarihleri arasında Brüksel’de bu festivale dahil olabilirsiniz.

2-Opera Festivali (Arena Di Verona): 20 Haziran-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Venedik’teki bu festival bir maskeli balo ile başlamaktadır. Bu yıl 92.’si gerçekleşecek olan festivalde 6 farklı opera ve 3 ayrı özel etkinlikle birlikte 54 performansın sergileneceği biliniyor. Carmen, Aida, Turandot, Madam Butterfly, Romeo ve Juliet, Placido Domingo Canta Verdi, Roberto Bolle&Friends gösteriler arasında yer alıyor.

3-Riga Sarışınlar Festivali: 11-14 Temmuz tarihleri arasında Letonya’da gerçekleşecek olan festival, her yıl büyük bir ilgi görüyor. Hem Letonya’nın turizmine katkıda bulunmak hem de engelli çocuklar için özel yaşam alanları ve oyun parkları oluşturmak için gerçekleştirilen bu festivalde eğlenmeniz garantidir.

4-Street Parade: Her yıl Ağustos ayında düzenlenen bu festival Avrupa’daki en büyük sokak gösteri ve show organizasyonu olarak görülmektedir. On binlerce kişinin Avrupa ve Dünya’dan katıldığı bu festival Zürih’te gerçekleşmektedir.

5-Dublin Bloomsday Festival: 16 Haziran-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu festivalde İrlanda kültürü ile ilgili her ayrıntıyı bulabilirsiniz. Festivalde dünyaca ün yapmış İrlandalı yazarların anılması, sokakta tiyatro sergilenmesi, dans ve müzik gösterilerinin gerçekleşmesi kültür turizmi gerçekleştirmek isteyenler için ideal bir festival olmasını sağlıyor.

6-Viking Festivali: İrlanda tarihi içerisinde büyük bir öneme sahip olan Vikinglerin başkent Dublin’de anıldığı bu festivalde çeşitli etkinliklerle katılımcıların İrlanda kültürü ile bir araya geldiğini görebilirsiniz. Bu açıdan Bloomsday festivalinden 1 hafta sonra da bu festivale katılmanız kültür amaçlı gezilerinize katkı sağlayacaktır.