Bodrum’da eğlence hayatı

Bodrum, Ege Bölgesi’nin aynı zamanda Muğla’nın göz bebeği tatil yörelerinden biri. Bu nedenle tatilciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Bodrum

Yazın nüfusu 1 milyonu aşan Bodrum, hem yerli hem de yabancı birçok turiste ev sahipliği yapıyor. Özellikle müdavimi olan tatilciler konaklamak için Ortakent, Kargı, Bitez, Türkbükü, Yalıkavak gibi koylarını tercih ediyor. Deniz, güneş ve kum üçlüsünden hoşlananlar ve akşam serinliğinde eğlenceyi sevenler için Bodrum kesinlikle doğru adres.

Biletinizi aldınız, otelinizi ayarladınız, hazırlıklarınızı yaptınız şimdi sıra Bodrum’un hem gündüz  hem de eğlenceli gece hayatının tadını çıkarmaya geldi.

Bodrum sadece tarihi yerleri ve denizi ile ünlü değil. Tabi ki de bu kadar popüler olan bir yerin, eğlence hayatı da bir o kadar popüler. Kulüpler, barlar, beachler, plaj diskoları ve çok daha fazlası bodrumlu tatilcilere sunuluyor. İlla ki bodrumda dışarı çıkıp eğlenmek zorunda da değilsiniz, büyük otellerin müşterilerine sundukları eğlence hizmetleri de mevcut. Otellerde özellikle sahne gösterileri, açık barlar, dansçı şovlar ve diskolar alternatif olarak sunulmakta be sabahın ilk ışıklarına kadar kendinizi müziğin ritmine bırakıp dans etme imkanı sağlıyor. Bodrum’da eğlence hayatı dışarıda nasıl görmek istiyorum derseniz eğlenebileceğiniz mekanlar nereler, bira bahsedelim.

Halikarnas Disko, ismi size pek de yabancı gelmeyecektir. Bodrum’un en bilindik ve en eski eğlence merkezlerinden bir tanesi olan mekan önceleri lokanta olarak işletilmeye başladıysa da, şimdilerde Bodrum’da eğlence hayatı içerisinde önde gelen yerlerden biri. Bir antik tiyatro şeklinde inşa edilmesi olması, muhteşem ışık ve ses düzeni insanı adeta büyülüyor. Bodrum’da tatil düşünüyorsanız bu mekanda sabahın ilk ışıklarına kadar dans etme zevkini kaçırmayın.

Bodrum Kalesi’ne bakan ve eşsiz bir manzaraya sahip olan Marina Yacht Club, Bodrum’un en gözde mekanlarından bir tanesi. Kaliteli müzik dinlemek isteyen  tatilcileri ağırlayarak, hoşça vakit geçirmelerini sağlıyor.

bodrum-2M&M’den bahsetmeden geçmeyelim çünkü oldukça değişik bir eğlence anlayışı var. Denizin üzerinde dans etme imkanı sağlayan mekan yine ses sistemi, görsel şovları ve ışık sistemi ile Bodrum’da önde gelen eğlence merkezlerinden bir tanesi. Tekne ve kara asında ulaşım imkanı sağlanarak hazırlanmış farklı bir atmosfer.

Filika, Bodrum merkezde yer alan, Meyhaneler Sokağı’nın en iyi eğlence mekanlarından bir tanesi.  Uzun ve keyifli bir Bodrum akşamı geçirmek isteyenlerin kesinlikle kaçırmaması ve en az bir akşam bulunması gereken bir yer. Mekan içerisine girdiğiniz anda, fonda çalan meyhane şarkıları ve rakı tokuşturan çakır keyif insanlar sizin bu atmosfere uyum sağlamanıza neden olacaktır. Sıcak, samimi ve huzurlu ortam arayanlar için güzel bir alternatif.

Bağ Arası, Bodrum’da eğlence hayatı dendi mi akıllara ilk gelen yerlerden bir tanesi. Mandalina bahçeleri arasında yer alan ve buram buram mandalina kokularının geldiği lezzetli yemeklerin müzikler eşliğinde yendiği bir mekan. Popüler olmasından dolayı genellikle hep dolu. Bu yüzden gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız en iyisi.

Bodrum’da eğlence hayatı, sahilde denize karşı akşam üzeri yemek yedikten sonra, yavaş yavaş tatilcilerin eğlence mekanlarına akın etmesiyle başlar. Kimileri sahil kenarında kumsallarda ya da manzarası denize bakan gece kulüpleri ve restoranları, diskoları tercih eder, kimileri daha sakin mekanlarda canlı müzik ve canlı performansları dinleyerek sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye devam eder.

Nasıl eğlenmekten hoşlanırsanız hoşlanın, Bodrum her zevke uygun eğlenceyi tatile gelen yerli ve yabancı turistlere en iyisini sunuyor.