Berlin’in Popüler Eğlence Mekanları

 

berlin-gece-kulubu

Avrupa’da gece hayatı konusunda en renkli şehirlerden biri olan Berlin’e gidip de dolu dizgin eğlenmeden dönmek olmaz.

Şehirde eski binalardan yapılmış salaş kulüpler kadar enteresan ve çılgın eğlence anlayışının hakim olduğu mekanlar bulunuyor. Sizler için Berlin’in öne çıkan eğlence mekanlarını bir araya getirdik.

Berghain Panaroma

Berlin’de gece hayatı denince akla ilk gelen yer şüphesiz Berghain Panaroma.  Buraya uğramadan Berlin’den ayrılmak gerçekten büyük bir eksiklik olur. Zamanında trafo binası olan mekan, şimdilerde Avrupa’nın en iyi tekno müzik mekanlarından biri. Dans müziği severlerin buluşma noktası olan Berghain’de eğlence gece yarısını geçtikten sonra başlıyor. Ancak bu güzel mekana girebilmek o kadar da kolay değil.  İçeri girebilmek için kapıda dış görünüşe göre adam seçen mekanın popüler bodyguard’ı Sven’den geçer not almanız şart.

Buraya giderken öyle aşırı şık ve süslü olmanıza gerek yok. Aksine ne kadar salaş ve cool görünüyorsanız o kadar iyi. İçeri alınmayanların taşkınlık yaptığı da yok. Paşa paşa geldikleri gibi gitmesini biliyorlar. Bu mükemmel atmosferde dolu dizgin bir eğlence için ödeyeceğiniz ücret ise sadece 12 Euro. İçeride genel bir alanın yanı sıra karanlık oda, özel oda gibi farklı odalar da bulunuyor. Buraya geceden gelip birkaç gün kalanlar da oluyor. Berlin gece hayatında Cumartesi gecesi girilen kulüpten ertesi gün öğleden sonra çıkmak gayet doğal.  Şehirden ayrılmadan Berghain’e uğrayıp muhteşem müzikler eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmenin tadını çıkarın.

http://www.berghain.de/

Watergate

Spree nehrinin yanı başında bulunan Watergate, Berlin’in en iyi gece kulüpleri arasında başı çeken yerlerden. Son derece kaliteli ses sistemi ve led ışıklarıyla dikkat çeken kulüp, Berlin’deki diğer mekanlara göre çok daha şık bir ortamda, elit bir eğlence sunuyor. En iyi yerli ve yabancı tekno DJ’lerinin sahne aldığı Watergate’in nehir manzarasına hakim terasında muhteşem dakikalar geçirebilirsiniz. Önünde uzun kuyruklara rastlamanız olası. Ancak bu sizi yıldırmasın, içeride beklediğinize değecek bir ortam sizi karşılıyor. Sabahın ilk ışıklarına kadar soluksuz eğlence sunan kulüpte vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

http://www.water-gate.de/

Sisyphos

Berlin’in şehre biraz uzak olan Hauptstraße bölgesinde yer alan mekan, oldukça geniş bir alana sahip parti alanı. Burada kendinizi plaj partisinde veya festivaldeymiş gibi hissedebilirsiniz. Her tarafı sokak sanatı örnekleriyle süslü ve etrafında sahte bir gölün bulunduğu mekan gerçekten farklı bir ambiyansa sahip. Burada üç farklı sahne bulunuyor. Bunlardan biri gündüz bile gece atmosferi yaşatan karanlık bir sahne. Pek çok karnavala ev sahipliği yapan mekanda birçok kostüme ve farklı tarzda kişilere rastlayabilirsiniz. Mekanda fotoğraf çekmenin yasak olduğunu belirtelim. Berlin’de partiler eğlenceli olduğu kadar yorucudur da. Öylesine doyumsuz bir eğlence vardır ki, girdiğiniz partiden iki gün sonra çıkmanız mümkün.

KitKat Club

Daha farklı şeyler arayanlardansanız, Kitkat Club tam size göre. Kitkat’da şaşırtıcı ve seksi şovlarla eğlenceli anlar geçirebilirsiniz. Burası tam bir seks kulübü. Bu tarz bir kulüp anlayışı bize biraz uzak olduğu için buradaki masaj odalarında, havuzda veya orta yerinde yapılan çılgınlıkları doğal karşılayamayabilirsiniz. Ama bugüne kadar bulunduğunuz en sıradışı ortamlardan biri olacağı kesin.

Chalet Club

Berlin’deki popüler mekanlardan bir diğeri ise Chalet. Savaştan kalma eski bir binada yer alan kulüp, elektronik müzik severler için ideal bir durak. Girişte yapılan sağlık kontrolü ile eğlenme oranını kontrol etmek gibi bir durum söz konusu. Girişin 10 euro olduğu mekanda, kapıda kolunuza “smile” yazılı bir damga vuruluyor. Burada asıl eğlence gece 3’ten sonra başlayıp öğlene kadar sürüyor.  Kocaman bahçesinde kamp ateşi etrafında oturup, fonda Dj’in müzikleri eşliğinde kendinizden geçebilirsiniz.  Oldukça salaş bir mekan olan Chalet, daha çok gençlerin uğrak noktası. İki katında da farklı tarzda müzikler çalınıyor. Muazzam müzikleri ve rahat ortamıyla doyasıya eğleneceğinize şüphemiz yok.

Prince Charles

Kaliteli ve iyi bir müzik dinlemek istiyorsanız, rotanızı Prince Charles’a çevirin. Eski bir giyim fabrikasından gece kulübüne dönüştürülen mekanda yüksek sesle müzik dinlemenin keyfine varıp, ayaklarınız şişene kadar dans edebilirsiniz. Buraya gitmişken Lady D kokteylini muhakkak tadın.

Arena

Berlin’de yerel halkın uğrak eğlence mekanlarından biri de Arena. Club der Visionare, Florence and The Machine gibi sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan mekan, pazar günleri doldurma havuzuyla dikkat çekiyor. Farklı ve ilginç etkinliklerin bulunduğu mekanın programına bakmayı unutmayın.

http://www.arena-berlin.de/

Dr. Pong

Klasik kulüp havasından çok rahatça oturup arkadaşlarınızla sohbet edeceğiniz bir ortama sahip Dr. Pong’da pinpon masası ve etrafında dönen insanlar görürseniz şaşırmayın. Burası gerçekten değişik bir mekan.  Bu rahat mekanda ister siyah-beyaz filmlerden kareler izleyin, ister müzik eşliğinde coşun.

http://www.drpong.net/

Klub der Republik

1960’ların nu-jazz koleksiyonlarından günümüzün elektronik parçalarına kadar birçok müzik türünün çaldığı mekan, müzikal anlamda geniş bir çeşitlilik sunuyor. Şehrin en iyi Dj’lerini dinlemek istiyorsanız, doğru adrestesiniz.

Kim

Yerel halkın favori mekanlarından Kim, eğlenmeyi sevenlere harika bir ortam sunuyor. Lükse önem vermeyip rahat ve keyifli bir ortamda iyi müzik dinlemek istiyorsanız, burası tam size göre.