Bayram tatili için 3 gemi turu önerisi

mykonos

Şeker Bayramı’nda denizlere açılıp huzurlu ve keşif dolu bir tatil düşlüyorsanız, gemi turları tam size göre. İster Akdeniz’in müthiş doğasıyla büyülenin, ister Yunan Adaları’na hayran kalın, isterseniz büyük Britanya’yı keşfe çıkın. Sizler için 3 farklı gemi turu alternatifi belirledik.

1. MSC Fantasia İle Akdeniz
Napoli’den hareketle İtalya, İspanya, Malta ve Fransa’nın en güzel şehirlerini keşfedeceğiniz Akdeniz Turu’na yelken açabilirsiniz. Valetta, Palma De Mallorca, Barselona, Marsilya, Cenova’nın doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel yerleriyle tanışacağınız keyifli bir yolculuğa hazır olun.

2. Celestyal Olympia İle Yunan Adaları Ve Atina
Kuşadası’ndan hareket edip Patmos, Girit, Santorini, Atina, Mikanos ve Kos adalarına uğrayacak tur, yunan adalarını keşfetmek için ideal. 4 gün sürecek olan bu gemi turu boyunca denizin mis gibi kokusunu içinize çekip adaların güzelliğini seyre dalabilirsiniz. Mikanos’da yel değirmenlerini görmeden, Girit’in renkli tavernalarında rakı balık keyfi yapmadan dönmeyin.

3. Royal Princess ile Büyük Britanya
İngiltere’den başlayıp İrlanda, İskoçya ve Fransa’ya uzanan Büyük Britanya turuna ne dersiniz? St. Peter Port/ Guernsey, Cobh\Cork , Dublin, Belfast, Greenock\Glasgow, Kirkwall\Orkney Adaları, Edinburgh ve Normandiya bölgelerini gezeceğiniz dolu dolu bir gemi yolculuğuna çıkabilirsiniz. İngiltere’nin tarih kokan şehirlerinden biri olan Guernsey turuna katılarak doğayla baş başa keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Dublin’de St. Patrick Katedrali, İrlanda Milli Müzesi ve Guinness Müzesi’ni gezip Grafton Street’teki mağazalarda alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Kaleleri, şato tarzı yapıları ve ilginç mimarisi ile gezginlerin en çok merak ettiği yerlerden biri olan Prensler şehri olarak bilinen Edinburg’da Royal Mile, Edinburgh Kalesi, Princess Street, Kraliçe’nin Sarayı, Holyroad ve pubları ile ünlü Rose Street’i göreceksiniz. Rose Street’in güzel pubları’ndan birinde bira keyfi yapmayı unutmayın.

Şeker Bayramı’nda mavinin derinliklerine açılıp doğanın güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız, şeker bayramı gemi turları sizin için ideal bir seçim olabilir. İlham veren gezi blogları arasında yer alan hayatsenin.com rehberiniz olarak her an yanınızda.