Barselona’nın en romantik 5 kahvaltı mekanı

Sevgililer Günü’nde Barselona’da olanlar için şehrin en romantik ve en güzel 5 kahvaltı mekanını bir araya getirdik.

La Fianna
Barri Gotic ara sokaklarında gezerken karşınıza çıkacak olan La Fianna, pembe koltukları ve ilginç dekorasyonuyla Barsolana’nın en ünlü kahvaltı mekanlarından. Leziz sandviçleri ile müşterilerin beğenisini kazanan mekana kahve içmeye gelenler de oldukça fazla sayıda.

Cornelia & Co
Passeig de Gracia bölgesinde bulunan bu mekan tost çeşitleriyle ünlü. Picnic Store olarak da geçen Cornelia & Co’da, şarküteri ürünleri, şarap ve birçok farklı sos da satılıyor. Mekanda kahvaltı yaptıktan sonra buradaki keyfinize kahve ve tatlı ile de devam edebilirsiniz. Ayrıca burası, kokteylleriyle de oldukça ünlü.

Cornelia-Co-barselona

Milk
İrlandalı bir çiftin sahibi olduğu Milk, Barri Gotic ara sokaklarında bulunuyor. Orijinal ve otantik atmosferi ile müşterileri kendine hayran bırakan bu mekan, oldukça zengin bir kahvaltı menüsüne sahip.

Brunch & Cake
Barselona’nın en beğenilen kahvaltı mekanlarından biri olan Brunch & Cake, Passeig De Gracia bölgesinde bulunuyor. Buraya biraz erken gitmenizde fayda var, çünkü saat 11’e doğru kapıda kuyruk oluşmaya başlıyor. Brunch & Cake sade dekorasyonu, lezzetli kahvaltı menüsü ve keyifli atmosferiyle hem turistlerin hem de yerel halkın beğenisini kazanıyor.

brunch-cake-barselona

Crusto
Hemen Cornelia & Co’nun karşısında bulunan bu mekan kahvaltı menüsünün yanı sıra, farklı çeşitlerde yaptıkları sandviçleri ile de ün salmış durumda. Kruvasanların tazeliğine gösterdikleri özenden dolayı oldukça erken saatte tükeniyor. Eğer denemek istiyorsanız sabahın erken saatlerinde gitmelisiniz.