Balık avının olmazsa olmaz malzemeleri Avburada.com’da

Profesyonel amaçlı yapılan balık avcılığı yanı sıra hobi amaçlı ve amatör olarak da balık avcılığı ülkemizde oldukça yapılıyor. Hatta birçok kişi amatör olarak yaptıkları bu hobiden oldukça keyif almakta. Hele ki denizden kopamayan insanlar için balık avlamak, denizle baş başa kalmak ve bir yandan da böyle bir hobiye vakit ayırmak adeta bir terapi niteliği taşıyor. Balık avlamak isteyenlerin şunu da göz ardı etmemesine fayda var; ülkemizde balık av yasağı her yıl bahar aylarında başlıyor ve eylül ayında sona eriyor.

Zaten balık avlamayı hayatınızın bir parçası haline getirmiş olabilirsiniz. Bu durumda gereken malzemelere mutlaka ki sahipsinizdir. Bu aktivite ile yeni tanışacaklar için balık avlarken ihtiyaç duyabilecekleri balık av malzemeleri hakkında bilgi verelim. Doğru malzemeleri temin etmek bu aktiviteye uzun süre devam etmelerinde ve balık avlamaya tutkuyla bağlanmalarında etkili olacaktır.

Balık avlarken ihtiyaç duyabileceğiniz malzemelerden biri kamışlardır. Amatör balıkçılık için doğru kamış seçimi önem taşır. Kullanım şekline ve tipine göre kamışlar farklılık gösterir. Avlanacağınız bölgeye göre ve tutmak istediğiniz balık türüne göre kamış seçimi yapmanız gerekmektedir. Kamış çeşitleri teleskopik kamışlar, parçalı kamışlar, at-çek avlama için spin kamışlar, kıyıdan uzağa atış için kullanılan surf kamışlar, göl kamışı, jigging kamışı, tekne-trolling, fly kamışı ve çıkrık kamışları olmak üzere gruplandırılabilir. Hobi amaçlı yapılacak balık avı için en çok kullanılan kamış türü teleskopik kamıştır. Piyasada satışa sunulan birçok markaya ait kamış çeşitleri bulunuyor. Bu çeşitleri av malzemeleri satan e-ticaret sitelerinde kolay ve hızlı bir şekilde tek tek inceleyebilirsiniz.

Balık avına gönül verecekseniz almanız gereken diğer malzemeler misina ve iğneler olacak. Ucuz ve kalitesiz misinalar balık avlarken yarı yolda kalmanıza sebep olabilir bu nedenle kaliteli ürünlere yönelmeyi tercih etmelisiniz. Misinaları seçerken özellikle uzun olmasına ve kuvvetli olmasına, birbirinden çabuk ayrışan misinalar olmasına önem vermeniz ideal olanı. İğne alımında ise dikkat etmeniz gereken tane yerine toplu olarak almak böylelikle her türlü balığın yutkunacağı iğneler temin etmiş olursunuz. Mevsimine göre yaygın olacak balık türleri değişeceğinden tüm balık çeşitleri için iğneler bulundurmanızda fayda var.

Balık avlarken ihtiyaç duyacağınız diğer bir malzeme de suni yemler olacaktır. Suni yemler farklı şekillerde ve renklerde üretilir. Tutulmak istenilen balığın türüne göre yem çeşidi seçimi yapılmalıdır. Örneğin eğer amacınız lüfer tutmaksa, bu durumda seçeceğiniz suni yemin onun dikkatini çekecek bir yem olması gerekir. Suni yem seçimi yaparken uzun vadede kullanmak adına kaliteli markalardan şaşmayın.

Balıkçılık yapmak için gereken tüm malzemeler internet üzerinden kolaylıkla temin edilebilir. Bu anlamda ziyaret edebileceğiniz güvenilir adreslerden biri olan online av marketi www.avburada.com aradığınız tüm balık av malzemelerini bulabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir. Dünya’nın önde gelen markalarına ait av malzemeleri ile birlikte outdoor giyim ürünleri, atıcılık ile ilgili ekipmanlar, airsoft silahlar, havalı silahlar ve aksesuarları da avburada.com web sitesinde satışa sunuluyor.