Atina’da alışveriş

Ouzo
Bileklikler ve magnetler gibi klasik hediyelik eşyaları her yerde bulabilirsiniz. Ancak bazı ürünler Atina’da oldukça ilginizi çekecek. İşte bunlardan bazıları…

Ouzo

Yunanistan’ın milli içkisi olan ve bizdeki rakıyı andıran ouzo, biraz daha aromalı ve daha hafif içimli. Dönüşte bir şişe ouzo ile arkadaşlarınıza güzel bir Yunan gecesi düzenleyebilirsiniz. Birçok marka var, ancak en beğenileni Plomari.

Korres

Her çeşit ürünü bulabileceğiniz doğal kozmetik markası. Erikli, vanilyalı ve incirli şampuan ve duş jelleri oldukça popüler. Birçok yerde dükkanı bulunan Korres’in havaalanında da kendi mağazası mevcut.

Zeytinyağı

Havaalanında ve şehrin birçok bölgesinde doğal zeytinyağları satan yerel mağazalar bulunuyor.

Antika

Aristogitonos sokağında bulunan antikacılara mutlaka uğramalısınız. Özellikle sokağın başındaki 3 katlı dükkana bayılacaksınız. Neredeyse her köşesi antika ve eski eşyalarla dolu olan bu dükkanda pazarlık yapabileceğinizi de unutmayın. Ayrıca Monastraki bölgesinin aşağısına doğru uzanan sokaklarda ve küçük meydanlarda da oldukça fazla miktarda antikacı göreceksiniz.

Mastic Spa

Vanilyalı ve sakızlı çeşit çeşit birçok kozmetik ürünü bulunuyor. En beğenilen ürünleri ise şampuan ve kremleri. Büyük mağazaların içinde bulabilirsiniz.

Bal

Yunanistan’ın en büyük adası olan Girit’in balı oldukça meşhur. Atina’da da bulabileceğiniz bu lezzeti mutlaka tatmalısınız.

Deri eşyalar

Monastraki’nin yukarısındaki sokaklarda rengarenk, çeşit çeşit deri çantalar, cüzdanlar ve paltolar bulabilirsiniz.