Amadeus Classic ile Ren Nehri’nde romantik bir yolculuğa çıkın

ren_nehri_romantik_yolculuk

2016 yazında gemiyle keyifli bir nehir turuna ne dersiniz? Yazın sevgilinizle baş başa romantik bir nehir turu hayal ediyorsanız, Ren Nehri turu sizin için ideal olabilir.  Bu tur boyunca Fransa, Almanya ve Hollanda’nın en güzel şehirlerini gezebileceksiniz. Eşsiz üzüm bağlarından sıra dışı müzelere, tarihi yapılarından ihtişamlı şatolara kadar sayısız güzellikleri görme imkanı bulacaksınız.

Zürih’ten hareket edecek gemi ile Strazburg, Köln, Koblenz, Amsterdam limanlarına uğrayarak huzurlu ve keşif dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu tur boyunca 110 metre uzunluğunda ve 148 yolcu kapasiteli olan Amadeus Classic gemisi size harika bir yol arkadaşı olacak. Gemi ihtiyacınız olan pek çok donanıma sahip. Ayrıca rahat ve geniş kabin seçenekleriyle konforlu bir yolculuk sunuyor.

Amadeus Classic gemisi ile sevimli kasabaları gezeceğiniz 8 günlük bir nehir turuna çıkmak istiyorsanız, yerinizi şimdiden ayırtmanızı öneririz. 18 Aralık 2015 tarihine kadar yapacağınız rezervasyonlarda çeşitli indirimler uygulanıyor. Suit kabinlerde toplam 300 € Üst French Balkonlu kabinlerde toplam 250 €, Orta French Balkonlu kabinlerde toplam 200 €’luk indirimlerle seyahatinizi çok daha uyguna getirebilirsiniz. Yalnız dış kabinlerde indirim uygulanmayacağını belirtelim.

Sizler için bu güzel nehir turunda görebileceğiniz bölgelere yönelik ufak gezi notları sunduk.

Strazburg

Notre Dame Katedrali, Parc de l’Orangerie, la Petite France gibi önemli yerleri bünyesinde barındıran şehir, Fransa’nın en güzel bölgelerinden biri. Burada Fransız ve Alman mutfağının en iyi lezzetlerini deneyip nefis biralarının ve şaraplarının tadını çıkarabilirsiniz.

Rüdesheim- Koblenz

Almanya’nın Ren kıyısında bulunan turistik kasaba, enfes şarapları ve görkemli şatolarıyla dikkat çekiyor. Rüdesheim’de çıkacağınız romantik Ren nehri turunda tepelere konumlanmış üzüm bağları ile sağlı sollu dizilmiş etkileyici şatolara hayran kalabilirsiniz.

Bölgede bulunan Niederwald Anıtı’nı görebilir, renkli restoranlar ve mağazalarla dolu şirin bir sokak olan Drosselgasse’de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sıcakkanlı halkıyla insanı kendine çeken bölgede yöreye özgü Riesling beyaz şarabın tadına mutlaka bakın.

Köln

Avrupa’nın en yüksek kulelerinden birine sahip katedraliyle ünlü Köln, görkemli tarihi yapıları, müzeleri ve renkli meydanlarıyla görülmeye değer bir yer. Şehri ikiye ayıran Ren Nehri’nde sekiz adet köprü yer alıyor. Bu gemi turu sırasında bu köprüler üzerinden geçerek keyifli gezintiler yapabileceksiniz. Şehre gitmişken Dom Katedrali’ni, Eski Şehir’i, Alter Markt’ı, Doğu Asya Sanatları Müzesi’ni görmeden dönmeyin. Alışveriş yapmayı seviyorsanız, bölgenin en güzel alışveriş duraklarından biri olan Hohe Strasse’e uğramanızı öneririz. Hava tramvayına binip şehri yukardan seyretmenin tadını da çıkarın.

Düsseldorf

Almanya’nın kültür ve sanat anlamında en zengin şehirlerinden biri olan Düsseldorf, tarihi yapıları ve renkli caddeleriyle görülmeye değer bir yer. Serbest zamanınızda Benraht Sarayı, Rhine Kulesi, Konigsallee Caddesi, MarkPlatz gibi şehrin önemli noktalarını gezebilirsiniz. Bölgede etlerin çoğu sosis şeklinde yapılıyor. Değişik lezzetlere açıksanız, bölgenin yerel lezzetlerinden hardallı pirzola (mustard rib steak), bezelye çorbası (Aazezupp), kuru üzüm ile yapılan dana eti Flönz gibi farklı tatları deneyebilirsiniz.

Amsterdam

Reh Nehri turunun son durağı ise Amsterdam oluyor.  Bu tur kapsamında serbest zamanınızda şehri keşfe çıkabilirsiniz. Hollanda’nın bu güzel şehrinde birbirinden ilginç ve şaşırtıcı yerlere rastlamanız mümkün. Leidseplein, Dam Meydanı, Red Light District, MadameTussaud’s Müzesi bölgede görülmesi gereken yerlerden. Rokin Caddesi ile Dam Meydanı’nın kesişme noktasında yer alan Bijenkorj Alışveriş Merkezi de alışveriş severler için ideal bir durak. Amsterdam’ın çok sayıda geleneksel lezzeti var. Bunlardan en meşhuru patates püresi, lahana ve sosisle hazırlanan Stamppot. Ayrıca pancake ve Hollanda peynirleri de şehirde denemeniz gereken lezzetlerden.

Amsterdam gezinizde sevdiklerinize alabileceğiniz birçok hediyelik bulunuyor. Şehrin hediyelik eşya dükkânlarında bulabileceğiniz lale soğanları, tahta ayakkabılar veya Hollanda peynirlerini ailenize veya arkadaşlarınıza hediye olarak alabilirsiniz.