Adnan Menderes Havalimanı

adnan-menderes-havalimani-2

İzmir ilinde yer alan uluslararası havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı, ülkemizde en fazla yolcu ağırlayan dördüncü havalimanıdır. İzmir şehir merkezine 18 km. mesafede bulunan havalimanı, Gaziemir ilçesinde yer alıyor. Son derece donanımlı ve geniş imkanlara sahip iç hat ve dış hat terminalleri, yolcuların hayatını kolaylaştıran çeşitli terminal servisleri, lounge hizmetleri, alışveriş ve yemek imkanları ile yolcuların beklentilerini karşılayan bir havalimanı. TAV Havalimanları tarafından işletilen Adnan Mederes havalimanı, 107.699 metrekare büyüklüğündeki Dış hatlar terminaliyle Türkiye’nin dördüncü büyük dış hatlar terminaline sahip.

Dış hatlarda çeşitli yiyecek içecek alanları, kafeler, lounge’lar ve duty free bulunuyor. Dış hatlar gelen katı’nda bulunan Kantin ve Gloria Jeans cafe, yolcuları leziz tatlarla buluşturuyor. Dış hatlar giden katında ise çeşitli restoranlar, kafeler ve Kiosklar bulunuyor.

Dış hatlar Terminali’ndeki gümrüksüz satış imkanı sunan Duty free mağazalarında cilt bakımı, parfüm, çikolata, alkol ve sigara gibi ürünleri çok daha uygun fiyata alma şansına sahipsiniz. Gidiş katında yedi, geliş katında iki mağaza bulunuyor.

Dış hatlarda dinlenip konforlu bir şekilde uçağın kalkış saatini bekleyeceğiniz Lounge’lar bulunmakta. Anlaşmalı havayolu firmalarının first ve business class yolcuları ile İş Bankası kredi kartı sahiplerinin yararlanabildiği Millennium Lounge’da rahatça oturup günlük hazırlanan aperatif yiyecekler, alkollü ve alkolsüz içecekler, taze meyve ve sandviçlerin tadını çıkararak uçağınızı bekleyebilirsiniz. Millennium Lounge’ta ayrıca faks, internet ve telefon gibi hizmetlerin de sunulduğu salonda, mobil cihazlarınızla işlerinizi kolayca halledebilir, koltuklara kurulup gazete, dergi okuyabilir, televizyon izleyebilirsiniz.

Adnan Menderes Havalimanı, kayıp eşya, bagaj kaplama, banka ve döviz işlemleri, Kablosuz internet bağlantısı, emanet eşya ve sağlık hizmetleriyle yolcuların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.
Kargo terminalinde radyoaktif malzeme, kıymetli eşya, soğuk hava depoları ile özel kargo acentalarının ofisleri bulunmaktadır. Terminalde THY Kargo, PTT, Gümrük Müdürlükleri binası ile kargo, acente ve gümrük komisyoncularının ofisleri yer almaktadır. Ayrıca THY’e ait ithalat ve ihracat antrepoları da kargo terminalinde bulunmaktadır

Yeni iç hatlar terminali inşaatının yanında yer alan ve TAV İzmir tarafından işletilen genel havacılık terminali özel jetlerle hava taksilere hizmet vermektedir. Terminalde gümrük ve pasaport işlemleri yapılabilmektedir.

Bu yaz İzmir’e gidecekseniz, uçakla seyahati yaparak Adnan Menderes Havalimanı’nı deneyimleme şansını yakalayın. Seyahatinizde araç kiralamayı düşünüyorsanız, Avis’in Adnan Menderes havalimanı araç kiralama ofisini tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi rent a car şirketlerinden Avis’te bütçenize en uygun ve kaliteli araç seçeneklerini bulacaksınız. İzmir’den Çeşme’ye geçecekseniz Çeşme araç kiralama fiyatları için Avis’in web sitesinden bilgi alabilirsiniz.