5 farklı bandana kullanma yöntemi

90’lı yılların en büyük stil aksesuarlarından biri olan bandanalar son yılların popüler trendlerinden biri olarak tekrar hayat bulmuş durumda.

Özellikle buff bandana kadın erkek ayrımı gözetmeksizin herkesin beğenisini kazanıyor. Buff bandana fonksiyonel kullanımı nedeniyle birçok farklı şekilde dikkatleri çekiyor.

Motosiklet tutkunlarının, asi stillerin ve farklılığı arayanların seçimi buff bandanalar 5 farklı stilde kullanılabiliyor.

1- Motosiklet maskesi ve saç bandanası

Motosiklet tutkunları tarafından çok tercih edilen buff bandana sürüş esnasında sürücüleri rüzgardan korurken aynı zamanda motorcuların asi tarzını tamamlıyor. Unisex kullanım sağlayan bandanalar, kask ile birlikte de kullanılabildiği için motorcuların en önemli aksesuarları arasında yer alıyor. Özellikle kendine has tarzlarıyla dikkat çeken Harley bandanalar sıklıkla tercih ediliyor.

2- Bandana boyunluk  

Buff bandana fonksiyonel kullanımıyla dikkat çekiyor. Sadece saçları toplamak için değil boyunluk amacıyla da kullanılabiliyor. Dört mevsim kulanım sunan bandanalar, boyun bölgesinde kullanılarak hoş bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. Gömleklerin içerisinde, elbise üzerinde ya da şapkayla birlikte kullanılabilen boyunluklar, klas bir görüntü kazandırıyor. Boyunluk amacıyla kullanılmak üzere üretilen özel boru şeklinde, dikişsiz bandanalar üretiliyor.

3- Asi stillerin aksesuarı

Serbest stil tercih edenlerin bir numaralı kombin aksesuarı bandanadır. Bandana takarak salaş bir stil elde etmek mümkündür. Bu bandanalar açık saça, uzun veya kısa saça kolayca uygulanabiliyor. İlginç tasarımlara sahip bandanaları; saç tokası, boyunluk, bileklik, fular, maske gibi farklı alanlarda çok amaçlı kullanılabilir.

4- Sporcuların yardımcı stil aksesuarı

Dünya genelinde birçok sporcu bandanayı sportif etkinlikler esnasında kullanmayı tercih ediyor. Kimi sporcuların ise şans getirdiklerine inandığı gerekçesiyle kullandıkları bandanalar vardır. Başlarına veya bileklerine taktıkları bandanalarla hem müsabakalar esnasında terlemeyi önlüyorlar hem de sahadaki tarzlarından ödün vermiyorlar.

5- Takım elbise ve bandana stili

Asi stillerin, özgür ruhların aksesuarı olarak bilinen bandanalar elbette takım elbise gibi günlük giyimle de uyum gösteriyor. Ünlü modacılar defilelerinde bandanaları boyunluk, fular ve bileklik şeklinde kullanarak stildeki bandana kullanımını yaygınlaştırıyor. Şık bandanaların her tarza uyum sağlayacak nitelikte özel baskılı tasarımları bulunuyor.

Bandanalar oluşumu itibariyle hem koruma hem de “stil” katmak amacıyla kullanılır. Sporculardan şık hanımlara kadar geniş bir kitleye hitap eden bandanalar, tasarımlarıyla da aynı şekilde birçok kişinin beğenisine ulaşıyor. Günlük kullanımda yer bulan bandanalar; kamp, spor, günlük giyim, festival tarzı, konser coşkusu, asi stili gibi her alanda kullanılabiliyor. Hem tarz sahibi hem de çok amaçlı bir aksesuar kullanmak istiyorsanız, size en uygun bandana tasarımını http://www.cinarextreme.com web sitesinden bulabilirsiniz.