Sömestr tatilinde çocuğunuzu götürebileceğiniz 6 eğlence parkı

Sömestr tatilinde çocuklarınızın daha fazla eğlenmesini sağlayabilmek için onları Türkiye’de ve Dünya’da bulunan değişik eğlence parklarına götürebilirsiniz.

eğlence

Çocuklarınızın oldukça keyifli vakit geçirecekleri bu parklarda, siz de oldukça keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Eğlencenin sınırsız olduğu bu yerlerde, sizler de çocuklarınızla birlikte çocukluk günlerinize tekrar gidebilirsiniz.

İşte çocuklarınızla sömestr tatili süresince gidebileceğiniz 6 eğlence parkı:

Disneyland

Söz konusu eğlence parkı olduğu zaman dünyanın en ünlü tema parklarından biri olan Disneyland birinci sırada yer alıyor. Büyülü atmosferi ve benzersiz oyun alanlarıyla her yaştan insanın mutlaka görmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkan bu park, Paris’ten 32 km uzakta bulunan Marne La Vallee adlı bir kasabada bulunuyor. Walt Disney dünyasının içindeymişsiniz gibi hissedebilmenize olanak sağlayan bu parkın içinde pek çok bar, restoran ve mağaza da bulunuyor. Çocuklarınızın unutulmaz bir sömestr tatili geçirmesini sağlayacak bu parkta, çeşitli oyuncaklara binerek eğlenebilirsiniz. Karayip Korsanları gibi çeşitli filmlerin içinde olmanıza ve burada bir macera da yaşamanıza olanak sağlayan ünlü parkta zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamayacaksınız.

Walt Disney Stüdyoları

Her ne kadar Disneyland’ın gölgesinde kalmış olsa da turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerden biri olarak karşımıza çıkan bu stüdyoda zamanında pek çok ünlü filmin çekildiği biliniyor. Film ve çizgi romanların çekildiği bu stüdyoların gerçekten görülmesi gereken yerlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok film ve animasyonun çekilmiş olduğu bu stüdyoları çocuklarınızla gezerken siz de eskiden izlediğiniz bu filmlerden kareleri hatırlayabilirsiniz.

Efteling

Hollanda’da bulunan bu lunapark kendi tasarlamış oldukları oyuncaklarıyla ilgi çeken bir eğlence merkezi niteliğindedir. Bu bakımdan Disneyland’dan öykündüğünü söyleyebileceğimiz Efteling, mimarisi ve benzersiz konumuyla göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Dünyadaki benzerlerinden farklı ve uzun olan roller coasteri ve pirana adındaki rafting gezisiyle pek çok oyuncakları göz önünde bulundurulduğu zaman sadece çocuklar için değil aynı zamanda adrenalin bağımlısı çiftlerin de tercih ettiği parklardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Europa Park

Dünyanın en gözde ve en çok ziyaret edilen eğlence parklarından biri de Europa Park’tır. Almanya’nın en büyük eğlence parkı olarak karşımıza çıkan bu park aynı zamanda Avrupa’daki en uzun hızlı trene de sahiptir. Temasına bakıldığı zaman Avrupa ülkelerinin özelliklerini yansıtan parkın Almanya, İsviçre, Fransa, İtalya, İngiltere, Hollanda, İskandinavya, Rusya, Yunanistan, İzlanda, İspanya, Portekiz ve Avusturya ülkelerinde bulunan karakteristik özellikleri taşıyan oyunları da vardır. Küçük çocuklar için Çocukların Evreni ve Macera Evreni gibi oyun alanları da bulunan park çocuklarınızı sömestr tatilinde götürebileceğiniz ideal parklardan biri olarak karşınıza çıkıyor.

KidzMondo

Sömestr tatili sırasında çocuğunuz ile gidebileceğiniz yerlerden biri de KidzMondo. 4 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan bu eğlence parkı özellikle 4-14 yaş grubu içerisinde bulunan çocuklar için ideal bir eğlence merkezi. İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan Trump Towers Alışveriş Merkezinin içinde bulunan bu lunaparkta çocuklar farklı meslek gruplarıyla ilgili tecrübe edinme olanağına da sahip oluyor. Bu bakımdan eğlendirici olduğu kadar eğitici bir deneyim sunduğunu da söyleyebiliriz.

Minepolis

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Minepolis, Marmara Forum AVM’nde faaliyetlerine başlamıştır. 32 meslek istasyonunun yer aldığı küçük bir şehir niteliğindeki Minepolis’te çocukların 100 civarında değişik mesleği deneme olanağı bulunuyor. Çocuklar burada seçtikleri mesleklerde çalışıp Minepolis’te geçerli olan paralarla alışveriş yapıp eğlenirken aynı zamanda bir meslek sahibi olma ve para kazanma gibi konularda da tecrübe kazanma olanağı bulduğundan çocuklarınızı sömestr tatilinde buraya rahatlıkla götürebilirsiniz.